Gucio Zaczarowany w Krasnogrudzie

Zapraszamy do Krasnogrudy na prezentację pracy pracowni „Gucio Zaczarowany. Księga Dzieciństwa”. Spotkanie odbędzie się 17.11.2018 o godzinie 10.00 w Dworze Miłosza w Krasnogrudzie.


 

 

 

 

„Gucio Zaczarowany. Księga Dzieciństwa” to wielopokoleniowy projekt, skierowany do mieszkających w Krasnogrudzie i okolicznych miejscowościach dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i dziadków. Uczestnicy warsztatów, pod opieką Joanny Rakucewicz i Doroty Jaczewskiej, pracowali wokół tematów dzieciństwa, pierwszych lektur, kołysanek, wyliczanek, strachów, zabaw i podróży, opowieści i wspomnień o domu rodzinnym i naturze - czyli wszystkiego, co ważne w dzieciństwie. 

Program oparto na "Guciu zaczarowanym" autorstwa Zofii Urbanowskiej - ulubionej książce z dzieciństwa duchowego gospodarza Dworu Krasnogrudzkiego, Czesława Miłosza. Spotkania warsztatowe były także doskonałą okazją do przybliżenia uczestnikom (zarówno najmłodszym, jak i tym starszym) postaci poety z całkiem nowej perspektywy - jako małego chłopca, zaczytującego się w ulubionej powieści. 

"Gucio zaczarowny" jest historią chłopca zamienionego na jakiś czas w muchę, który poznaje otaczający go świat natury z najbliższej perspektywy. Na tej kanwie zrealizowany został cykl warsztatów plastycznych, przyrodniczo-ekologicznych, muzycznych, rzeźbiarskich, spotkań z gośćmi, pod hasłem: gdybym był muchą, pszczołą, rybką, ptakiem, pająkiem itp.

17 listopada o godzinie 10.00 odbędzie się w Dworze Miłosza w Krasnogrudzie uroczyste podsumowanie półrocznych działań Pracowni Gucia Zaczarowanego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć dokumentujących działania projektowe, prezentacja Księgi Dzieciństwa zawierającej prace plastyczne dzieci, któa stanowić będzie pamiątkę z początków działania Pracowni.

Pracownia Gucia Zaczarowanego to pierwsza w regionie pracowania artystyczna dla najmłodszych, po zakończeniu projektu Pracownia będzie kontynuowała działalnośc, realizując oparty na literaturze, nauce i sztuce program.  

Założenie i wyposażenie pracowni oraz realizacja działań twórczych, spotkań i podróży były możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Kultura – Interwencje 2018”.


Gucio zaczarowany. Księga dzieciństwa - o projekcie

Gucio zaczarowany. Księga dzieciństwa - fanpage


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Udostępniamy laudację wygłoszoną wczoraj przez Tadeusza Aziewicza, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Chwilę później także słowa od odbierającego nagrodę Krzysztofa Czyżewskiego.

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI