hania rani w Białej Synagodze. Pięknie zapraszamy na koncert.

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 19 lutego o godzinie 19.


  Wstęp po zapisaniu na imienną listę wejściówek, wystarczy tylko napisać email na adres michal@pogranicze.sejny.pl, liczba miejsc jest ograniczona.

Szanowni Państwo, Droga Publiczności, mamy wielką przyjemność zaprosić Was na koncert hania rani w Białej Synagodze w Sejnach.

 

Hania Rani- pianistka, kompozytorka i wokalistka.  Na swoim koncie ma dwie solowe płyty „Esja” (5.04.2019) i „Home” (29.05.2020), wydane przez prestiżową brytyjską wytwórnię Gondwana Records. Laureatka 4 nagród Fryderyk (2020) w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Alternatywny Album Roku, Kompozytor Roku oraz Najlepsze Nowe Wykonanie (w duecie z Melą Koteluk) oraz nagrodę za muzykę do filmu "Jak Najdalej Stąd" w reżyserii Piotra Domalewskiego na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2020).

Otrzymała nominację do Paszportów Polityki (2019), tytuł „Odkrycia roku” Bestsellerów Empiku (2020) oraz nagrodę Gazety Wyborczej Sanki (2019), przyznawaną przez dziennikarzy dla najciekawszej nowej twarzy na rodzimym rynku muzycznym. Autorka muzyki do filmów Aleksandry Potoczek „xABo: Ksiądz Boniecki” i Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd”(2020)  oraz filmów krótkometrażowych w reżyserii: Jana P. Matuszyńskiego (cykl "W domu" dla HBO Polska) i Małgorzaty Szumowskiej (dla Miu Miu). Razem z zespołem tęskno, który Rani współtworzyła do 2019 roku nagrała album „Mi”. Płytę uhonorowano w 2018 roku nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominacją do Fryderyków w kategorii Debiut Roku, został także wybrany Płytą Roku „Radiowego Domu Kultury” (Trójka Polskie Radio). Współpracowała m.in. z Vikingurem Olafssonem (rework wydany przez Deutsche Grammophone), Skalpelem, Portico Quartet, Christianem Löfflerem (projekt „Nest”), Dobrawą Czocher (album „Biała flaga”), Hior Chronik, Kamp!, Igorem Herbutem i Misią Furtak (album „Co przyjdzie?”) oraz Melą Koteluk (Fryderyk za nowe wykonanie utworu "Odprowadź"). Zagrała kilkadziesiąt koncertów na terenie całej Europy oraz w Japonii, Izraelu, Turcji czy Rosji. Występowała na wielu prestiżowych scenach koncertowych, od Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy katowicki NOSPR, przez Funkhaus w Berlinie, po The Roundhouse w Londynie oraz na festiwalach m.in. Open'er, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka Spring Break, Transatlantyk czy Eurosonic. Od 8 lat tworzy autorską muzykę, której owocem są projekty mające na celu przekroczenie granic podziału na gatunki i style np. nowe aranżacje pieśni John'a Dowland'a na kwintet smyczkowy i solistów, projekt muzyczno-akustyczny "Preludium i Fuga na 3 akustyki" czy muzyka do filmów i spektakli teatralnych (m.in. "Pradziady" i "Nora" w reż. Michała Zdunika). 


 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI