Hip-hop. Solomon & Socalled.

Solomon & Socalled 

HipHop Khasene

Wydawca: Piranha

 

 


Zespół Digitallis Allstars Simcha Band został powołany do życia przez duet Josha Dolgina (Socalled) i Sophie Solomon. Oboje tworzą najnowszą, awangardową falę muzyki klezmerskiej - żydowskiej muzyki weselnej. Odwołują się do tradycji, sięgając jednocześnie po brzmienia nowoczesne, bity hip-hopu i hausu, fristajling w jidisz. Wspierają ich najwięksi muzycy klezmerscy, David Krakauer, Frank London, Michael Alpert – badhan, znakomicie rapujący mistrz ceremonii weselnej, Walter Zev Feldman, Nik Amar, Sam Weiss. 

„Mazltov! Bicie szkła, wesoły taniec dla khusen (pana młodego) i kale (panny młodej). Było tak, że wesele trwało siedem dni i nocy, od Krakowa do Kairu, od Marakeszu do Moskwy, wszędzie goście weselni powinni być przygotowani na tą muzykę. Kolana się uginają, to są zaślubiny muzyki klezmerskiej i hip-hopu!”. 

X.L. Taksim 
Istambuł, grudzień 2002 r. 

Więcej w zbiorach CDKP 

Zobacz 
www.piranha.de 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI