I Kongres Archiwów Społecznych w Warszawie [FOTO]

24 października 2015 Fundacja Pogranicze uczestniczyła w I Kongresie Archiwów Społecznych. Swoje zbiory prezentowało wraz z 9 innymi archiwami.1. Miastograf.pl – Cyfrowe Archiwum Pamięci Łodzian (www.miastograf.pl);

2. Archiwum Muzyki Wiejskiej – więcej niż świat wiejskiej muzyki (www.amw.org.pl); 

3. Archiwiści w terenie − od badań etnograficznych do monografii wsi (www.fundacjawazka.org/zbiory)

4. Archiwum Polskich Ormian – z piwnic do ZoSIA (www.archiwum.ormianie.pl)

5. Filmowe Archiwum Historii Opowiedzianej − od historii mówionych do filmu dokumentalnego (www.faho.com.pl)

6. „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą” – odkrywani wspólnym wysiłkiem (www.bohaterowie1939.pl)

7. Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek – upamiętnianie przez popularyzowanie (www.zawacka.pl)

8. Archiwum Fundacji TRES − historia zaklęta w szklanych negatywach (www.szklanenegatywy.pl)

9. Archiwum Cyfrowe „Wojtkuszki” − Ojczyzna bez Granic (www.wojtkuszki.eu)

10. Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza – od Sejn do Kaukazu (www.centrum.pogranicze.sejny.pl)

Podczas kongresu CDKP zapraszamy do poznania niezwykłych kolekcji fotograficznych i filmowych Fundacji Pogranicze. Przedstawiają  one m.in. zapisy podróży młodzieży z Teatru Sejneńskiego na tereny przygraniczne, do wiosek polskich w okolice Lidy na Białorusi czy wiosek pogranicza polsko-ukraińskiego w Polsce. Dotyczą doświadczeń wysiedlenia ludności ukraińskiej na tereny zachodniej Polski, w ramach „Akcji Wisła”. Kolekcja, pochodząca z Drohobycza, Stryja i Truskawca, przedstawia rekonstruowanie świata wielokulturowych tradycji przedwojennej Rzeczpospolitej. Dwie kolejne, to materiały audio/video zgromadzone w czasie 22 lat pracy Pogranicza − prezentują spotkania, wywiady i rozmowy z Tomasem Venclovą, a także wspomnienia o życiu i twórczości Czesława Miłosza oraz filmy zarejestrowane podczas spotkań „Pamiętanie Miłosza”, odbywających się corocznie (od 2005) w Krasnogrudzie i Sejnach, w rocznicę śmierci poety. Wreszcie kolekcja filmowa „Ludzie Pogranicza” − zapisy rozmów, wypowiedzi i spotkań z pisarzami, naukowcami, ludźmi kultury, którzy gościli w Pograniczu lub uczestniczyli w jego programach od lat 90.

 

I Kongres Archiwów Społecznych w Warszawie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI