Inauguracja projektu "Od narodzin do śmierci. Krajka litewska". Warsztaty na temt historii krajki.

Prowadzenie: Mistrzyni, etnografka Anastazja Sidor z Puńska


 

Po wyłonieniu uczestników zadania  odbyły się pierwsze zajęcia projektowe.  Rozpoczęły się w maju. Mistrzyni, etnografka Anastazja Sidor z Puńska przedstawiła bogatą historię, długą tradycję oraz obrzędy litewskie związane z krajką.opowiedziała o kolorystyce i interesującej symbolice. Zaprezentowała autorski, duży  zbiór krajek wykonanych różnymi technikami ( plecione, tkane, klockowe). Uczestnicy projektu obejrzeli zakupione krosna krajkowe oraz nici z których powstaną indywidualne krajki.

Warsztaty na temat krajki


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI