ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela

ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela wystawa do obejrzenia w Domu Pogranicza do 30 października 2013 roku. Zapraszamy.

TAGS -  słowa kluczowe, etykiety, oznaczenia, skojarzenia, znaczniki.

Jadąc do Izraela po raz pierwszy, miałem głowę pełną różnych tagów:

Żyd_Arab_Konflikt_Modlitwa_Mesjasz_Ziemia_Święta_Ziemia_Niczyja_


Odkrywając Izrael, chodziłem z bagażem gotowych etykiet, które przywiozłem ze swojego świata znaczeń i skojarzeń. Wiele z nich pasowało od razu, niektóre znalazły zastosowanie dopiero po długich poszukiwaniach, inne okazały się bezużyteczne. Jeszcze inne pojawiły się w mojej głowie i w moich zdjęciach dopiero po dłuższej znajomości z tym krajem. Zjawiały się też wciąż nowe znaczniki. Tagi z pierwszych wypraw ulegały zmianie. Niektóre okazywały się być nietrafione, inne nabierały nowego znaczenia. 

Radość_Miłość_Nienawiść_Podział_Przyszłość_Przeszłość_Mur_Nadzieja_

Przygotowując tę wystawę, wybierając zdjęcia z moich czterech podróży po Izraelu, zastanawiałem się nad „słowem kluczowym”, którym można by oznaczyć moje wszystkie zdjęcia. 

Czy mają coś wspólnego?

Czy Wy znajdziecie jakieś jedno wspólne słowo, jakim moglibyście opisać ten zbiór fotografi ?

Jestem bardzo ciekaw tego słowa. 

 

Paweł Figurski, Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Autor zdjęć do ponad 70 teledysków, kilkudziesięciu filmów dokumentalnych (w tym kilku dokumentujących prace Ośrodka Pogranicze), kilku fabularnych seriali telewizyjnych.

Po dwudziestu latach pracy w zawodzie operatora filmowego wracam do fotografii, od której zaczęła się moja przygoda ze sztukami wizualnymi. Wracam, bo znajduję w fotografii ten rodzaj intymnego spotkania ze światem, który lubię najbardziej. Staję z nim tutaj twarzą w twarz. Bez tłumu innych osób, bez niepotrzebnych słów. W fotografii jestem wolny od tego co chcieli by widzieć inni. Kieruję mój obiektyw na te okruchy rzeczywistości, które dotykają mnie najbardziej i jestem szczęśliwy, kiedy na zdjęciu można odnaleźć i poczuć te emocje, które towarzyszyły mi w chwili fotografowania.

Zgodnie z zasadą jednego z moich mistrzów, brytyjskiego dokumentalisty Dona Mc Cullina - "Dla mnie fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali."

W Domu Pogranicza 4 lipca 2013 roku o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy z udziałem autora, Pawła Figurskiego  ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela.

Israel_Tags

ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela - wernisaż wystawy - 4 lipca 2013


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI