Josef Koudelka

Josef Koudelka 
Exiles 

Wydawnictwo: Thames and Hudson 
1997 rok

 

 

 

 

 

 

 

 


Kiedy po raz pierwszy wydano album Exiles, the Times okrzyknął Josefa Koudelkę największym fotografem naszych czasów. Urodził sie na Morawach w 1938 roku, jego zdjęcia z interwencji Paktu Warszawskiego w Pradze dały mu złoty medal im. Roberta capy, w 1970 Koudelka emigruje do Anglii, gdzie od razu przystępuje do prestiżowej agencji Magnum. Na swoich czarno-białych obrazach 

Josef Koudelka przedstawia sytuacje "niestosowne", rzeczy wydające się niepotrzebne i zwykłych ludzi wpisanych w ziarniste tło. Wszystko to przedstwione jest w cudowne, nagie i czyste kompozycje. Te fotografie są piękne, właśnie nie dlatego, że przedstawiają ładne obrazy, ale przede wszystki dlatego, że ukazują prawdę i osobliwości życia.

Więcej szukaj w zbiorach CDKP.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line. Inicjujemy nowy program Pogranicza. W jego ramach będziemy przygotowywać i prezentować w przestrzeni wirtualnej nasze artystyczne i edukacyjne działania w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata. Zapraszamy!

 

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI