Kalendarium


Dotacja od MKDNiS Fundacja Pogranicze otrzymała dofinansowanie w kwocie 40 000 zł w ramach programu Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla Książki” na rok 2021.  
O książce "Monument. Wykopaliska z Iliady" Wywiad z Magdaleną Heydel tłumaczką książki Alice Oswald "Monument", Wydawnictwo Pogranicze, Sejny 2020. Rozmawiała Helena Teleżyńska z Małego Formatu.
Pięknie zapraszamy na debatę online wokół książki Ireny Grudzińskiej-Gross Wydawnictwo Pogranicze ,,Miłosz i długi cień wojny", 8 IV 2020, godz. 19.00  
Krzysztof Czyżewski w audycji RDC Beata Jewiarz, Seria ,,Mnie się to podoba", Radio Dla Ciebie.
Klasa Muzyki Klasycznej. Zajęcia o Richardzie Wagnerze 23 marca 2021, Richard Wagner ,,Pierścień Nibelunga"
,,Budowniczy niewidzialnych mostów" — rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim Bartosz Panek rozmawiał z Krzysztofem Czyżewskim w ramach audycji Nowej Europy Wschodniej radia TOK FM. 
,,Pogranicze ciągle w drodze. Ciągle szuka, wydobywa, upomina się"  Rozmowa Moniki Żmijewskiej z Krzysztofem Czyżewskim w Gazecie Wyborczej. 18.03.2021
Recenzja książki Alice Oswald wydanej w Pograniczu Jerzy Jarniewicz "Trzecia możliwość" - recenzja książki  Alice Oswald "Monument. Wykopaliska z Iliady" w tłumaczeniu Magdy Heydel, w Tygodniku Powszechnym z 7 września 2020.
Klasa Muzyki Klasycznej. Zajęcia o operze romantycznej  9 marca 2021, Gioacchino Rossini oraz Giuseppe Verdi.
Nominacje do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2021 Z radością informujemy - nasze trzy książki z nominacją do nagrody Angelus 2021:
Z Mińska do Krasnogrudy W Międzynarodowym Centrum Dialogu kontynuowany jest program rezydencyjny POGRANICZE/BIAŁORUŚ.
hania rani w Białej Synagodze. Pięknie zapraszamy na koncert. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 19 lutego o godzinie 19.
Klasa Muzyki Klasycznej. 23 lutego 2021 ,,Obrazki z Wystawy” Modesta Musorgskiego i "Lot trzmiela” Nikołaja Rimskiego-Korsakova
Klasa Muzyki Klasycznej Franz Schubert. 9 lutego 2021
Klasa Muzyki Klasycznej. 26 stycznia 2021 roku Zajęcia o muzyce Ludwika van Beethovena.
Krzysztof Czyżewski w Radiowej Dwójce W programie ,,Literackie witaminy" Krzysztof Czyżewski opowiadał o swoich ulubionych lekturach.
Rozmowa o "Subiektywnych mapach Sejn" w Radiu Białystok "Subiektywne mapy Sejn" to jeden z 30 Darów Pogranicza, którymi pragniemy w jubileuszowym roku podzielić się z Państwem.
Nasze wystawy otwarte dla zwiedzających!   Drodzy, pięknie zapraszamy na nasze wystawy - dopóki można!
Publikacja Lingua Natolina z Collage of Europe z Natolina Lingua Natolina - nowa publikacja przygotowana przez studentów Collage of Europe z Natolina  
Krzysztof Czyżewski czyta fragmenty książki ,,Zakrzywiony czas w Krems" Claudio Magrisa Opowiadanie ,,Portier". Przekład książki — Joanna Ugniewska   
Animacja Akordeon Dziadka Remka nominowana do O!PLA’21 Animacja Akordeon Dziadka Remka (filmowa kolekcja Rodzinne Skarby) nominowana do  9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji.
O naszym Dziecięcym Uniwersytecie Pogranicza na Wrotach Podlasia Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza, czyli spotkanie z przeszłością i kulturą „małego centrum świata”. 7 stycznia 2021
Pogranicze / Białoruś - program rezydencyjny W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie w drugiej edycji rezydencji Pogranicze / Białoruś uczestniczy Andrej Chadanowicz.
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI