Kalendarium


22 listopada 2013 - Spacer po Wilnie z Tomasem Venclovą Uczestnicy Lektorium Sejneńskiego i projektu  Dialog o Wilnie wzięli udział w spacerze poprowadzonym przez Tomasa Venclovę . Pisarz oprowadził młodych po ważnych i ciekawych historycznie i społecznie miejscach w Wilnie wplatając w opowiieść fragmenty swojego życia.
20 listopada 2013 - Pracownia Opowieści 20 listopada odbyło się spotkanie inaugurujące autorską pracownię Krzysztofa Czyżewskiego. Udział w spotkaniu „Pracowni Opowieści” wzięli nauczyciele, intelektualiści, działacze społeczni, mieszkańcy Sejn, przyjaciele i sympatycy działalności „Pogranicza”.
18 listopada 2013 - Koncert Ejbike Mame - Kawiarnia "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie 18 listopada odbył się koncert „Ejbike Mame” - pieśni z przedwojennych teatrów i kabaretów jidysz w wykonaniu Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i muzyków Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego.
17-23 listopada 2013 - plener malarski w Krasnogrudzie 17 listopada 2013 rozpoczął się w Krasnogrudzie plener malarski z udziałem Leona Tarasewicza, oraz studentów jego pracowni z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Plener będzie trwał do 23 listopada.
17 listopada 2013 - Filmowa Kolekcja Bajek na Hawajach Film "O Cyganie i czerwonym wężu" 17 listopada 2013 roku został pokazany w Doris Duke Theater mieszczącym się Muzeum Sztuki w Honolulu na Hawajach.
16 listopada 2013 - Podsumowanie projektu „Patrz - Człowiek!” 16 listopada 2013 Krzysztof Czyżewski był gościem na uroczystości podsumowania projektu "Patrz - człowiek! W stronę edukacji międzykulturowej".
15 listopada 2013 - "360 stopni wokół głuszca": warsztaty w Krasnogrudzie 15 listopada 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Karolinie. Dzień wcześniej, 14 listopada, w Krasnogrudzie gościła szkoła z Gib.
14 listopada 2013 - Gimnazjaliści z Sejn w Białej Synagodze 14 listopada w  Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich.
14 listopada 2013 - "360 stopni wokół głuszca": warsztaty w Krasnogrudzie 14 listopada 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gibach. Dnia 15 listopada na warsztatach gościła szkoła z Karolina.
8-14 listopada 2013 - Szkoła Pogranicza w Gruzji W dniach 8-14 listopada 2013 odbył się cykl spotkań, wykładów i prezentacji dla lokalnych liderów społeczeństwa obywatelskiego (dziennikarzy, intelektualistów, nauczycieli, działaczy społecznych, animatorów kultury i artystów) z różnych części Gruzji, które poprowadzili polscy działacze społeczni, animatorzy i artyści. W spotkaniach i prezentacjach pracy "Pogranicza" udział wzięli/; Krzysztof Czyżewski, Małgorzata Czyżewska, Michał Moniuszko, Brendan...
8 listopada 2013 - Orkiestra Klezmerska na uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego bytowskim Żydom 8 listopada 2013 Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wystąpiła w Bytowie, w ramach uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego bytowskim Żydom w 75. rocznicę zniszczenia w tym mieście synagogi.
5-6 listopada 2013 - warsztaty Muzyki Miejsca "Sutartines" 5-6 listopada - dwudniowe spotkanie warsztatowe w grupie realizującej program Muzyka Miejsca 'Sutartines'. Próby muzyczne prowadzone są przez Marcina Dymitera, Kacpra Szroedera i Justinasa Vazneviciusa.
4 listopada 2013 - gimnazjaliści z ZSO w Pograniczu 4 listopada w kinie Pogranicza młodzież z Ia, Ib, IIIa Gimnazjum ZSO  zainspirowana wystawą pt. "Gliniana księga" obejrzała dwa filmy dokumentalne o Sejnach; "Sejna, coś co dzieli" oraz "Sejneńskie barwy" .
1 listopada 2013 - „Kultura i solidarność” - wykład Krzysztofa Czyżewskiego we Lwowie [WIDEO] 1 listopada 2013, o godzinie 13:00 w Wielkiej sali sesji Lwowskiej Rady Miejskiej odbył się publiczny wykład Krzysztofa Czyżewskiego zatytułowany „Kultura i solidarność”.
31 października - 6 listopada 2013 - Atlantyda Pogranicza: warsztaty w Kiejdanach W dniach 31.10 - 6.11. 2013 odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szlak kulturowy - tym razem uczestnicy projektu pracowali w Kiejdanach na Litwie.
31 października - 3 listopada 2013 - Warsztaty Szkoły Pogranicza we Lwowie Warsztaty lokalne Szkoły Pogranicza w Ukrainie odbyły się w dniach 31 października - 3 listopada we Lwowie. Praca warsztatowa trwała w siedzibie Centrum Historii Miejskiej Europy Środkowo-Wschodniej, które jest lokalnym partnerem wydarzenia. 
28 października 2013 - sejneńscy gimnazjaliści w Pograniczu 28 października w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich.
25-27 października 2013 - Warsztaty Szkoły Pogranicza w Mińsku W dniach 25-27 października trwał warsztat lokalny Szkoły Pogranicza w Mińsku. Praca warsztatowa odbywała się w siedzibie Photocentrum. Partnerem w organizacji przedsięwzięcia było Belarusian Collegum.
26 października 2013 - „Obca – Inny – Swoi. Opowieść o współistnieniu” 26 października o godzinie 19.00 w Kawiarni „Piosenka o Porcelanie” odbyło się spotkanie „Obca – Inny – Swoi. Opowieść o współistnieniu”. Pierwsza rozmowa z cyklu „Opowieści o współistnieniu”, otwierającą nowy program realizowany przez „Pogranicze”, odwołujący się do starożytnego mitu o Medei i wyprawie Argonautów – najstarszej w kulturze europejskiej opowieści o spotkaniu z Innym.
25 października 2013 - Spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim w Kawiarni "Piosenka o porcelanie" 25 października o godzinie 19.00 odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Czyżewskim poświęcone książce „Ścieżka pogranicza” w nowym wydaniu i opracowaniu graficznym Romana Kaczmarczyka. Wieczór poprowadziła Joanna Szwedowska.
23 października 2013 - Koncert charytatywny w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 23 października o 18.00 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert charytatywny na rzecz zdolnej młodzieży wspieranej przez fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Koncert zorganizowali uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Sejnach we współpracy z Ośrodkiem "Pogranicze". Wystąpili: Marycha River Brass Band, Kornik i Wróbel i uczniowie szkoły.
22 października 2013 - Sejneńscy licealiści w Pograniczu 22 października w Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich. Uczestnicy podjęli próbę oznakowania i opisania najważniejszych historycznie i kulturowo dla Sejn postaci, wydarzeń i miejsc. Prezentacja była dedykowana uczniom klasy II b Liceum Ogólnokształcącego w w Sejnach. Młodzież obejrzała...
22 października 2013 - spotkanie z przedstawicielami Nadzoru Pedagogicznego w sejneńskim Gimnazjum 22 października 2013  w Gimnazjum nr 1 w Sejnach odbyło się spotkanie z zespołem wizytatorów ds. ewaluacji z Systemu Ewaluacji Oświaty Nadzoru Pedagogicznego - Pogranicze reprezentowała Bożena Szroeder.
19 października 2013 - Zajęcia w Pracowni Archeologicznej 19 października 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyły się zajęcia w ramach Pracowni Archeologicznej .
19 października 2013 - wizyta uczestników konferencji programowej STO w Krasnogrudzie 19 października 2013 Krasnogrudzki Dwór odwiedzili uczestnicy XIX Konferencji Programowej Społecznego Towarzystwa Oświatowego.
17 października 2013 - sejneńscy gimnazjaliści w Synagodze 17 października w  Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska – zaprezentowała rzeźbiarską, artystyczną wystawę pt. ”Gliniana księga” wieńczącą projekt do którego Ośrodek Pogranicze zaprosił grupę dzieci litewskich i polskich.Uczestnicy podjęli próbę oznakowania i opisania najważniejszych historycznie i kulturowo dla Sejn postaci,wydarzeń i miejsc. Prezentacja była dedykowana uczniom klasy I a ,I b oraz III c Gimnazjum nr.1 w Sejnach. Młodzież obejrzała także w Galerii Domu...
16 października 2013 - Sean Noonan w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 16 października 2013 o godzinie 19.00 w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej odbył się koncert "A Gambler's Hand" - muzyczne i teatralne przedstawienie na kwartet smyczkowy, narrację i perkusję.
15 października 2013 - Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Pograniczu We wtorek, 15 października 2013 członkowie Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych w trakcie wizyty w Sejnach odwiedzili "Pogranicze", gdzie o pracy edukacyjnej Ośrodka opowiedziała Bożena Szroeder.
13 października 2013 - Atlantyda Pogranicza - Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim W niedzielę 13 października w Domu Pogranicza w Sejnach, odbyło się spotkanie polskiej grupy uczestników projektu Atlantyda Pogranicza . Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim toczyła się wokół pojęć małej ojczyzny, wykorzenienia, zakorzenienia, wygnania, podróży. Jako podstawa do rozmów posłużyły nam dwa teksty Miłosza: LA COMBE  i NOTY O WYGNANIU.  
13 października 2013 - Spektakl „Z Bromby historia inna” w Krasnogrudzie W niedzielę, 13 października o 16.00 odbyło się kolejne Spotkanie Sąsiedzkie w Krasnogrudzie -- tym razem zobaczyć można było spektakl „Z Bromby historia inna”; projekt lalkowy na podstawie opowiadań dla dzieci Macieja Wojtyszko „Bromba i inni”.
«  ... 49 50 51 52 53 ...  »

Szukaj na stronie

LATO W POGRANICZU 2019

Od września Dwór w Krasnogrudzie czynny od poniedziałku do piątku od 10.00 do 16.00.

W soboty i niedziele po uprzednim kontakcie telefonicznym

Bożena Bartosiewicz: tel. 603 123 743

PROGRAM

 

Koncert Finałowy Orkiestry - Lato w Pograniczu 2019. Galeria zdjęć


IRENA VEISAITĖ

Człowiek Pogranicza 2019

 

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

Kup płytę Orkiestry

Rodzinne Skarby. Kolekcja Filmowa. 2019

 

 

WYSTAWY

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Towarzystwo Inwestycji Społeczno – Ekonomicznych S.A. w Warszawie udzieliło nam pożyczki na zamknięcie inwestycji oraz pomogło zorganizować montaż finansowy przy współpracy z Polskim Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowie dla zapewnienia pełnej płynności przy prowadzeniu inwestycji związanej z rewitalizacją zabytkowego kompleksu dworskiego w Krasnogrudzie, w którym powstaje Międzynarodowe Centrum Dialogu.

www.tise.pl

Informacja o plikach cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

"Biuletyn Pogranicza" w Twojej skrzynce

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI