Kalendarium


6 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 6 Podczas szóstego dnia Atlantydy Pogranicza w Kranogrudzie kontynuowana była praca w pracowniach śpiewu i grafiki. Bożena Szroeder poprowadziła warsztat teatralny na temat pojęcia zadomowienia, domu i wyjścia z domu. Nowym elementem warsztatów były zajęcia fotograficzne prowadzone przez Marka Skorupskiego.
5 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 5 Piąty dzień warsztatów rozpoczęto spotkaniem z Bożeną Szroeder. Wszystkie grupy uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, zabawach teatralnych z użyciem rekwizytu -liny. Pojęcia: wyspa, archipelag, osobność, inność, granica, spotkanie. Budowanie etiud na temat: emigranci, ślepcy, żebracy, szaleńcy. Zajęcia na temat przekraczania granic w sobie. 
4 lipca 2013 - Oczarowanie Tajemnicą - "Fizyka wokół nas" 4 lipca 2013 o godz. 18.00 w piwnicach Domu Pogranicza w ramach Sejneńskich Spotkań z Nauką 2013 " Oczarowanie tajemnicą "odbył się wykład prof. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pt. "Fizyka wokół nas".
ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela wystawa do obejrzenia w Domu Pogranicza do 30 października 2013 roku. Zapraszamy. TAGS -  słowa kluczowe, etykiety, oznaczenia, skojarzenia, znaczniki. Jadąc do Izraela po raz pierwszy, miałem głowę pełną różnych tagów: Żyd_Arab_Konflikt_Modlitwa_Mesjasz_Ziemia_Święta_Ziemia_Niczyja_
4 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 4 Czwarty dzień Atlantydy to również praca warsztatowa w grupach.  Tego dnia Mirosława Korbańska  zdejmowała z młodzieżą  formy z głazów narzutowych . Utworzono z nich pozytywy, które maja służyć jako elementy papierowych lamp. Przygotowano również trójnogi, które będą podstawą lampy.
3 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 3 Trzeci dzień warsztatów rozpoczął się wyprawą jednej z grup do położonej w dolinie Czarnej Hańczy   miejscowości Turtul i Suwalskiego Parku Krajobrazowego.   Przewodnikiem wyprawy był Piotr Malczewski. 
2 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 2 Dzień drugi spotkania był pierwszym dniem warsztatowym dla młodzieży. Wiesław Szumiński poprowadził spotkanie na temat projektowania i wykonania obiektów rzeźbiarskich - "skrytek geocachingowych", w których umieszczone zostaną informacje dotyczące ważnych punktów transgranicznego szlaku kulturowego a które rozmieszczone będą w przestrzeni objętej projektem "Atlantyda Pogranicza".
1 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 1 Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu "Atlantyda Pogranicza. Transgraniczny szlak kulturowy". Przez kolejne dni młodzież z Litwy, Polski i Kaliningradu będzie uczestniczyć w spotkaniach z artystami i twórcami, którzy  przygotują ich do pracy nad kreśleniem szlaku kulturowego pomiędzy trzema krajami. 
1-6 lipca 2013 - Warsztaty animacji z Joanną Polak Czwarta już Filmowa Kolekcja Bajek wkracza w etap produkcji. Pracę w tym roku rozpoczynamy od realizacji dwóch filmów pod opieką Joanny Polak. Tym razem opracowane były historie z okolic Krasnogrudy.   Przeczytaj więcej o Filmowej Kolekcji Bajek...
29 czerwca 2013 - Zajęcia w Pracowni Archeologicznej 29 czerwca 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyły się zajęcia w ramach Pracowni Archeologicznej.
28 czerwca 2013 - Ignacy Karpowicz OŚCI - Kawiarnia "Piosenka o porcelanie" 28 czerwca 2013 roku o godz. 19.00  w kawiarni "Piosenka o porcelanie" , odbyło się kolejne  spotkanie autorskie.  Partnerem spotkania było  Wydawnictwo Literackie .
25-27 czerwca 2013 - projekt Dialog o Wilnie - warsztaty dla młodzieży Rozpoczął się projekt, pt. Dialog o Wilnie finansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.
25 czerwca 2013 - Spektakl Kroniki Sejneńskie 25 czerwca 2013 roku w Białej Synagodze w Sejnach odbył się ostatni spektakl III pokolenia Pracowni Kronik Sejneńskich.
23 czerwca 2013 - Poezja w obrazach. Wyprawa artystów na Litwę. 23 czerwca 2013 roku odbyła się wyprawa artystów, biorących udział w projekcie " Poezja w obrazach ", na Litwę do miejsc związanych z życiem i rodziną Czesława Miłosza.
22 czerwca 2013 - warsztaty dla nauczycieli 22 czerwca 2013 roku w Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”, nauczyciele ze Stowarzyszenia Wspierającego Rozwój Edukacji IN PLUS z Siedlec uczestniczyli w warsztatach o wielokulturowości regionu wokół Filmowej Kolekcji Bajek, które poprowadziła Bożena Szroeder. 
22 czerwca 2013 - Wyprawa archeologiczna na grodzisko w Szurpiłach 22 czerwca 2013 roku w ramach Pracowni Archeologicznej odbyła się wyprawa terenowa na grodzisko w Szurpiłach.
21-23 czerwca 2013 - Festiwal "Oj wiosna, Ty wiosna" w Krasnogrudzie Międzynarodowe Centrum Dialogu gościło 8. edycję festiwalu "Oj wiosna, Ty wiosna" organizowaną przez Stowarzyszenie Krusznia.
20 czerwca 2013 - Dzień Głuszca w Krasnogrudzie Nadleśnictwo Głęboki Bród we współpracy z Fundacją Pogranicze zorganizowało warsztaty "360 stopni wokół głuszca" Dzień Głuszca w Krasnogrudzie.
19, 20 czerwca 2013 - Spotkania wokół książki "Duchy Europy. Wokół dzieła i myśli Czesława Miłosza, Jana Patočki i Istvana Bibo" 19 i 20 czerwca 2013 roku odbyły się spotkania autorskie z Alexandrą Laignel-Lavastine wokół książki " Duchy Europy. Wokół dzieła i myśli Czesława Miłosza, Jana Patočki i Istvana Bibo "        
15 czerwca 2013 - Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego 15 czerwca 2013 roku o godz. 19.30 na placu Dominikańskim w ramach obchodów 450-lecia istnienia miasta Sejny wystąpiła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego.
12 czerwca 2013 - Spotkanie z Heleną Lipstadt w Krasnogrudzie W środę 12 czerwca 2013 roku w kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Krasnogrudzie, o godz. 18.00, odbyło się kameralne spotkanie z Heleną Lipstadt - poetką, autorką tomików poezji: Leave Me Signs oraz If My Heart Were A Desert.
11,13 czerwca 2013 - Prezentacja pracy Pogranicza Prezentacja pracy Pogranicza dla grup młodzieży ze szkół warszawskich podróżujących do Wilna, prezentacje prowadzili Agata Szkopińska i Michał Moniuszko.
10 czerwca 2013 - Kwerenda do programu badawczego w Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza Gościem Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza była Aleksandra Hadzelek z Australii, pracownik naukowy Uniwersytetu w Sydney na Wydziale Humanistyki i Studiów Społecznych, kierunku Studia Międzynarodowe. Pani Aleksandra Hadzelek w ramach programu badawczego realizowanego na w/w wydziale, prowadziła kwerendę na temat polskich uchodźców wojennych w latach 1939-1940 oraz pomocy udzielanej im przez japońskiego Konsula Chiune Sugiharę w Kownie i współpracujące z konsulem instytucje i organizacje, w...
9 czerwca 2013 - Krasnogrudzki Dzień Dziecka 9 czerwca 2013 roku w Międzynarodowym Centrum Dialogu odbył się Pierwszy Krasnogrudzki Dzień Dzieck a, zrealizowany w ramach Spotkań Sąsiedzkich.
8-9 czerwca 2013 - Koncerty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Orkiestra Klezmerska Teartu Sejnańskiego wzięła udział w rekonstrukcji wesela córki cadyka bobowskiego Bencion Halberstam w ramach Dni Bobowej z kulturą żydowską.
8 czerwca 2013 - Wykład "Tajemnice grodzisk jaćwieskich. Szurpiły i Osinki" W ramach programu  Pracowni Archeologicznej , działającej w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie 8 czerwca 2013 roku o godz. 16.00 w Dworze Miłosza (Sala Powrotu) odbył się wykład Marcina Engela i Cezarego Sobczaka pt: "Tajemnice grodzisk jaćwieskich. Szurpiły i Osinki"
7 czerwca 2013 - Pictorial Candi - koncert w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" oraz fundacja Pogranicze w Sejnach zapraszają 7 czerwca 2013 roku o godz. 20.00 na koncert  Pictorial Candi  do Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej . Wstęp wolny.
6 czerwca 2013 - Partnerstwo Wschodnie na konwencie marszałków W Augustowie zakończyły się obrady Konwentu Marszałków Województw RP. To trzecie i zarazem ostatnie ze spotkań gospodarzy samorządów wojewódzkich organizowanych w naszym regionie.
3 czerwca 2013 - W Galerii Biała Synagoga Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy  "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy. Spotkanie dedykowane było uczniom klasy VIc Szkoły Podstawowej w Sejnach.
3 czerwca 2013 - Gość Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza Gościem Pogranicza był Jayde Will tłumacz literatury litewskiej, estońskiej i rosyjskiej na język angielski. Współpracuje on z wydawcami wielu różnych czasopism i antologii, w tym Best European Fiction 2013 i Dedalus Book of Lithuanian Literature. Tłumaczył także napisy do licznych krótko i długometrażowych filmów, w tym “Wiek Czesława Miłosza”, filmu dokumentalnego o przyznaniu Czesławowi Miłoszowi Nagrody Nobla oraz wielokrotnie nagradzanego litewskiego filmu "Vanishing...
«  ... 53 54 55 56 57 ...  »

Szukaj na stronie

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2018 r. do 31.12.2018 r. wyniosła 66.006,31 zł.

W 2018 roku Fundacja uzyskała również kwotę 16.106,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.131,31 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Towarzystwo Inwestycji Społeczno – Ekonomicznych S.A. w Warszawie udzieliło nam pożyczki na zamknięcie inwestycji oraz pomogło zorganizować montaż finansowy przy współpracy z Polskim Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowie dla zapewnienia pełnej płynności przy prowadzeniu inwestycji związanej z rewitalizacją zabytkowego kompleksu dworskiego w Krasnogrudzie, w którym powstaje Międzynarodowe Centrum Dialogu.

www.tise.pl

Informacja o plikach cookies

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

"Biuletyn Pogranicza" w Twojej skrzynce

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI