Kalendarium


Konferencja w MCD W dniach 23-24 września w Krasnogrudzie, Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku i Fundacja Pogranicze organizują międzynarodową konferencję " RELATIONS ON THE BORDERLANDS: OLD AND NEW INHABITANTS "
Młodzież licealna z Warszawy 22- 23 września - 34 osobowa grupa uczniów z Wawerskiej Szkoły Realnej na warsztatach w Sejnach i  Krasnogrudzie.
Baśnie pod opieką Birutė Jonuškaitė tworzą się! Korespondencja pomiędzy  pisarką a młodymi pisarzami
"Małe centrum świata" po litewsku Krzysztof Czyżewski uczestniczy w cyklu wieczorów autorskich prezentujących litewskojęzyczne wydanie książki "Małe centrum świata"/ "Mažasis pasaulio centras", która ukazała się w roku 2020 w wydawnictwie  Versus w Wilnie.        
Pogranicze na Kongresie Archiwistyki  24-25 września - IV Kongres Archiwistyki Społecznej z udziałem Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej
Sejny / 17.09.2021 - Wieczór autorski Krzysztofa Czyżewskiego Serdecznie zapraszamy do Sejn na piątkowe spotkanie o litewskojęzycznym wydaniu ,,Małego centrum świata". Z autorem książki, Krzysztofem Czyżewskim, będzie rozmawiał profesor Egidijus Aleksandravičius.
Koncert grupy JAVVA, 9 września,  Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa
Podlaska Wieczorynka Edukacyjna z udziałem Bożeny Szroeder 3 września, godz. 18.00, rozpoczęcie. Zapraszamy serdecznie
Sejmik Literacki 29.08 - 02.09.21 W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie już po raz ósmy odbywa się "Sejmik Literacki" warsztaty translatorskie dla poetów i ich tłumaczy z Polski i Litwy. Organizatorami spotkania są: Związek Pisarzy Litwy, Fundacja Literatury Związku Pisarzy Litwy oraz Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Spotkanie finansowane przez Lietuvos Kult ū ros Taryba
Spotkanie w Gabowych Grądach na temat świata, baśni, bajek, legend. Spotkanie z paniami z zespołu "Riabina" w ramach programu "Sejneńska Ksiega Baśni"
Misterium Mostu  Widowisko w przestrzeni Niewidzialnego Mostu, 22 sierpnia, 2020, godz. 21.00
20 sierpnia (piątek) - spotkanie z Marci Shore w Krasnogrudzie. Zapraszamy Z MARCI SHORE " CAFÉ EUROPA CENTRALE.  O środkowoeuropejskich przestrzeniach spotkania" rozmawia Krzysztof Czyżewski
17 sierpnia (wtorek) 2021, godzina 17.00 - zapraszamy do Krasnogrudy na spotkanie z pisarzami z Białorusi POGRANICZE | BIAŁORUŚ. Z poetką Maryją Martysewicz i pisarzem Uładzimirem Łobaczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.
Gordana Kuić, Zapach deszczu na Bałkanach ebook NOWOŚĆ! Powieść Gordany Kuić Zapach deszczu na Bałkanach ­obro­­­sła już legendą i doczekała się ekranizacji. Od dnia zama­­­­chu na arcy­­­księcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie po ostatnie dni wyzwolenia Belgradu spod okupacji hitlerowskiej, rozgrywają się losy głównych bohaterów – członków sarajewskiej ­rodziny Żydów sefardyjskich. Losy każdego z siedmiorga ­dzieci w rodzinie Salom śledzimy na tle dziejów Europy i Jugosławii,...
List Macieja Faszczewskiego do Birutė Jonuškaitė.  Maciej i Igor będą współtwórcami baśni.
Kolejne warsztaty literackie z pisarką Janiną Osewską.  Baśnie współtworzą Hania Makowska, Karolina Trzyna i Miłosz Ramel.
Praca nad baśniami z Agatą Tuszyńską.  Baśnie współtworzą Zofia Kondzielewska i Lenka Wiśniewska.
9 sierpnia (poniedziałek) 2021, godzina 17.00 - zapraszamy do Krasnogrudy na spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim. MIĘDZY PIEKŁEM A NIEBEM. O Dantem i poezji basso continuo z Jarosławem Mikołajewskim rozmawia Krzysztof Czyżewski.    
Wizyta gości z Kaszub, z Czarnej Dąbrówki zajęcia wokół działalności Pogranicza, 05. 08. 2021
7 sierpnia (sobota) - Pamiętanie Havla w Krasnogrudzie. Zapraszamy Pogranicze zaprasza na spotkanie   PAMIĘTANIE HAVLA    7 sierpnia (sobota) 2021 roku Dwór Miłosza w Krasnogrudzie
6 sierpnia (piątek) - spotkanie w Krasnogrudzie. Zapraszamy Pogranicze zaprasza na wykład z cyklu  Tony Judt Lecture  
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

 

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI