Kaukaz na starych litografiach i pocztówkach

20 listopada 2008 odbył się wernisaż wystawy Kaukaz na starych litografiach i pocztówkach podczas, którego obecni byli goście sympozjonu "Nowa Agora". Na ten wieczór przygotowana została prezentacja multimedialna prezentująca pozostałe zbiory pocztówek z CDKP.


Wystawa, która prezentowana była w Domu Pogranicza i przedstawiała zbiory pocztówek oraz litografii ze zbiorów Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza.

ROZMOWY NA POGRANICZU 

Przez ostatnie dni w Sejnach debatują naukowcy, literaci, pedagodzy i animatorzy kultury z Polski i świata. Ośrodek i Fundacja „Pogranicze" zorganizowały sympozja w ramach cyklu "Nowa Agora". Wydarzenia rozpoczęło sympozjum "Nowe utopie edukacyjne. Filozofia edukacji międzykulturowej", które trwało od czwartku 20 listopada. Uczestnicy sympozjum rozmawiali o kryzysie współczesnych uniwersytetów i o przyszłości edukacji w gwałtownie zmieniającym się społeczeństwie. Dyskutowali też o tym, czy w dzisiejszym świecie potrzebni 53 jeszcze intelektualiści. Wieczorami debat^ podsumowywały koncerty zespołów Vertical z Wilna i Bornus Consort. Wydarzeniu towarzyszyło też otwarcie wystawy „Kaukaz na starych litografiach i pocztówkach", które odbyło się 20 listopada w Domu Pogranicza. "Nowa Agora" to cykl spotkań, debat i prezentacji artystycznych, które gromadzą ludzi zajmujących się wielokulturowością. Tegoroczna "Nowa Agora" jest trzecią. Wraz z „Pograniczem" współorganizowały ją Dom Pracy Twórczej w Wigrach, ambasada RP w Tbilisi (Gruzja), Ministerstwo Kultury oraz Spraw Zagranicznych, a także Fundacja Forda. Wcześniej, 13-15 listopada w Sejnach odbyła się konferencja "Języki, kultury oraz tradycje twórcze Wielkiego Księstwa Litewskiego", organizowana przez „Pogranicze" wraz z Instytutem Języka Litewskiego w Wilnie. 16 listopada w Białej Synagodze odbyły się Zaduszki Sejneńskie, których uczestnicy odtwarzali obraz starych Sejn i pracowali nad "mapą pamięci". Z koncertem „Orient - Okcydent" wystąpiła Schola Teatru Węgajty z Mazur. 

(M) Przegląd Sejneński, Nr 23 - 27 listopada 2008

 

Kaukaz na starych litografiach i pocztówkach


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI