Kawiarnia literacka "Piosenka o porcelanie"

GODZINY OTWARCIA:

LIPIEC - SIERPIEŃ

PONIEDZIAŁEK - NIEDZIELA

10.00 - 18.00

Kawiarnia literacka urządzona w piwnicach dworu z nazwą odwołującą się do wiersza Czesława Miłosza "Piosenka o porcelanie". W której wieczory zagospodarowywane są przez poetów, pisarzy, miłośników twórczości Czesława Miłosza, a także zaprzyjaźnione z „Pograniczem” zespoły muzyczne.


Spotkanie autorskie w Krasnogrudzie. Zapraszamy 8 stycznia (sobota) 2022, godz. 16.00 - spotkanie z poetką i pisarką Julią Fiedorczuk, rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski.
Lejla Kalamujić / Krasnogruda 28 grudnia 2021, godz. 17.00 - Spotkanie "Meridian Café –  latająca kawiarnia literacka" - Lejla Kalamujić w rozmowie z Ingą Iwasiów
Spotkanie autorskie w Krasnogrudzie 13 września godz. 17.30 -  Meridian Café –  latająca kawiarnia literacka z udziałem Kristiana Novaka.  
Sejmik Literacki 29.08 - 02.09.21 W Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie już po raz ósmy odbywa się "Sejmik Literacki" warsztaty translatorskie dla poetów i ich tłumaczy z Polski i Litwy. Organizatorami spotkania są: Związek Pisarzy Litwy, Fundacja Literatury Związku Pisarzy Litwy oraz Fundacja Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Spotkanie finansowane przez Lietuvos Kult ū ros Taryba
20 sierpnia (piątek) - spotkanie z Marci Shore w Krasnogrudzie. Zapraszamy Z MARCI SHORE " CAFÉ EUROPA CENTRALE.  O środkowoeuropejskich przestrzeniach spotkania" rozmawia Krzysztof Czyżewski
17 sierpnia (wtorek) 2021, godzina 17.00 - zapraszamy do Krasnogrudy na spotkanie z pisarzami z Białorusi POGRANICZE | BIAŁORUŚ. Z poetką Maryją Martysewicz i pisarzem Uładzimirem Łobaczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.
9 sierpnia (poniedziałek) 2021, godzina 17.00 - zapraszamy do Krasnogrudy na spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim. MIĘDZY PIEKŁEM A NIEBEM. O Dantem i poezji basso continuo z Jarosławem Mikołajewskim rozmawia Krzysztof Czyżewski.    
7 sierpnia (sobota) - Pamiętanie Havla w Krasnogrudzie. Zapraszamy Pogranicze zaprasza na spotkanie   PAMIĘTANIE HAVLA    7 sierpnia (sobota) 2021 roku Dwór Miłosza w Krasnogrudzie
6 sierpnia (piątek) - spotkanie w Krasnogrudzie. Zapraszamy Pogranicze zaprasza na wykład z cyklu  Tony Judt Lecture  
Debata - Peryferie Młosza  3 sierpnia (wtorek) 2021, godzina 17.00 - zapraszamy do Krasnogrudy na spotkanie z miłoszologami.
UWAGA Zmiana godziny. Spotkanie autorskie. Zapraszamy do Krasnogrudy 24 lipca (sobota) 2021 roku, godz. 19.00 - Pogranicze zaprasza na spotkanie z Urszulą Zajączkowską zatytułowane "Poezja patyków, badyli"
Wieczór autorski. Zapraszamy. 16 lipca 2021 - Pogranicze zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską pt. "Tkanie opowieści". Rozmowę z autorką wokół jej książki  "Mama zawsze wraca" prowadzi Małgorzata Sporek-Czyżewska.
O sztuce tłumaczenia Agnieszka Rembiałkowska Agnieszka Smarzewska "Słowa szlifowane przez czas. Rozmowa z Agnieszką Rembiałkowską, tłumaczką powieści „Maranta“ Birutė Jonuškaitė" / 9 grudnia 2020 "Przegląd Bałtycki"
Spotkanie autorskie w Krasnogrudzie.                                 6 listopada 2020 (piątek) - spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim autorem książki  „Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski". Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski.
Wieczór poetycki w Pograniczu. 3 października 2020 - Wieczór poezji litewskiej. Spółdzielnia jazzowa w Sejnach, godz. 17.00. Zapraszamy.
Spotkanie autorskie w Krasnogrudzie. Zapraszamy. 2 października (piątek) 2020 - spotkanie z Birut ė  Jonuškaitė - litewską nowelistką, poetką, tłumaczką, autorką wydanej niedawno w wydawnictwie Pogranicze powieści „Maranta”.
5 września - Zapraszamy na debatę 5  września 2020 /  Debata  WOKÓŁ XENOPOLIS - rozmawiają Edwin Bendyk i Krzysztof Czyżewski  (wstęp wolny), spotkanie w Kawiarni Literackiej "Piosenka o Porcelanie" w Krasnogrudzie.
UWAGA! - 24 sierpnia, godz. 18.00 / wieczór autorski z Kristiną Sabaliauskaitė - SPOTKANIE ODWOŁANE! Spotkanie  z Kristiną Sabaliauskaitė autorką trzytomowej sagi "Silva rerum", której tom I i II zotały wydane po polsku w  tłumaczeniu Izabeli Korybut-Daszkiewicz.
Pamiętanie Miłosza / 14 sierpnia 2020 Pogranicze zaprasza do Krasnogrudy na  PAMIĘTANIE MIŁOSZA  spotkanie w 16 rocznicę śmierci Poety.
6 sierpnia 2020, godz. 18.00 Krasnogruda Zapraszamy na wykład Krzysztofa Meissnera "Fizyka i transcendencja" w rocznicę śmierci wybitnego historyka Tonyego Judta.
1 sierpnia 2020. Zapraszamy na spotkanie Debata z cyklu WOKÓŁ XENOPOLIS - rozmawiają Jacek Purchla i Krzysztof Czyżewski, prowadzenie Łukasz Galusek (wstęp wolny), spotkanie w Kawiarni Literackiej "Piosenka o Porcelanie" w Krasnogrudzie.      
Wokół Xenopolis - debata 27 lipca 2020 /  Debata  WOKÓŁ XENOPOLIS - rozmawiają Robert Traba i Krzysztof Czyżewski  (wstęp wolny), spotkanie w Kawiarni Literackiej "Piosenka o Porcelanie" w Krasnogrudzie.
Cykl debat w Pograniczu „Wokół Xenopolis” to cykl debat inspirowanych książką Krzysztofa Czyżewskiego "W stronę Xenopolis ",  do których zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem i budowaniem kultury współistnienia dla przyszłości.
"Przypis do historii Jakuba Franka, bohatera powieści Olgi Tokarczuk" Artykuł Marcina Niemojewskiego opublikowany w "Rzeczpospolitej" w dn.13.10.2019
Literacka Nagroda Nobla 2018 dla Olgi Tokarczuk! Za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”.
Spotkanie autorskie ze stypendystami Rezydencji im. Marii i Kazimierza Brandysów w Krasnogrudzie 27 września 2019 - „Nowe odczytania Brandysa” spotkanie ze stypendystami Rezydencji im. Marii i Kazimierza Brandysów w Krasnogrudzie.
17 sierpnia (sobota) g. 18.00 TIMOTHY SNYDER w Kranogrudzie DROGA DO PRZYSZŁOŚCI - spotkanie z Timothy Snyderem. Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski.
14 sierpnia PAMIĘTANIE MIŁOSZA 2019 Pogranicze zaprasza do Krasnogrudy na  PAMIĘTANIE MIŁOSZA  spotkanie w 15 rocznicę śmierci Poety.
O Abrahamie Suckewerze w Krasnogrudzie 10 sierpnia 2019 / ODKRYWANIE SUCKEWERA - z prof. Janem Schwarcem rozmawia Krzysztof Czyżewski, spotkanie z projekcją filmu  „Czarny Miód. Poezja i życie Abrahama Suckewera”, reż. Uri Barbash. (wstęp wolny)
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI