KOKON - spektakl teatralny w Białej Synagodze

Zapraszamy 29 czerwca Biała Synagoga w Sejnach spektakl teatralny "KOKON" (Miłosz/Brodski) godz. 19, wstęp wolny.


Spektakl na podstawie tekstów Czesława Miłosza i Josifa Brodskiego. Podążając za myślą dwóch geniuszy XX wieku, szukamy odpowiedzi na trudne i proste pytanie: "Dlaczego istnieje zło?"

Zło istnieje w świecie i zło istnieje w każdym człowieku z osobna. Jak pozbyć się siedzącego w nas zła? W przemówieniu Noblowskim Brodski powiedział: "Prawdopodobnie nie uda się już zbawić świata, ale oddzielnego człowieka zawsze można" - dlatego też nie staramy się zmieniać świata, ale chcemy przypomnieć ludziom o tym, że w każdym człowieku jest dobro. Zdarza się nam zazdrość, złość, mściwość, gniew, zastanówmy się dlaczego ….. 
 
Nie udzielimy odpowiedzi na to pytanie, ale jak astronomowie, którzy patrząc w kosmos mówią, „gdzieś tam w ciemności, jest gwiazda, i nawet jeśli jej nie widzimy, to ona na pewno tam jest". Samo słowa dwóch wielkich poetów  wskazują „że gdzieś tutaj, w lewo, jeszcze wyżej i na prawo - jest odpowiedź”.
 
Udział biorą:
Paweł Michaiłow, reżyser
Albert Saprykin, kompozytor
Staszek Czyżewski, muzyk
Marta Kurzak, aktorka
Hanna Skarga, aktorka
 
czas trwania: 1 godzina 15 min.
 
29 czerwca 2018 / Biała Synagoga w Sejnach, godz. 19:00
 
 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI