Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza: POKAZY


16 marca 2013 - Kroniki Sejneńskie w Teatrze Wierszalin w Supraślu Spektakl Kroniki Sejneńskie w wykonaniu sejneńskiej młodzieży zaprezentowany został supraskiej publiczności w Teatrze Wierszalin. Po spektaklu odyło się spotkanie z młodzieżą i reżyser spektaklu Bożeną Szroeder zakończone prezentacją Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza.
Bajki Pogranicza na festiwalu VAFI w Chorwacji Dwa filmy ( O sierocie oraz O poduszeczce ) pochodzące z Filmowej Kolekcji Bajek "Pieśni Pogranicza"  zakwalifikowały się do konkursu na 4 Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży VAFI w Chorwacji, który odbędzie się w Varaždin w terminie 25-28 kwietnia 2013.
25 kwietnia 2013 - bajki "Pogranicza" oraz spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w CaféTHEI W czwartek, 25 kwietnia 2013 o godz. 18 w CaféTHEI we Wrocławiu zaprezentowano filmy animowane stworzone w Ośrodku "Pogranicze". Po pokazie odbyła się również dyskusja z Krzysztofem Czyżewskim, który był gościem wydarzenia.
24-28 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza na festiwalu Animocje 2013 "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" zakwalifikowała się do konkursu w kategorii twórców nieprofesjonalnych w ramach festiwalu Animocje 2013, który odbył się  24-28 kwietnia 2013.
5-6 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza wyróżnione w IV edycji Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego 5-6 kwietnia 2013 odbyła się IV edycja Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego. Po raz kolejny na scenie festiwalu gościło ponad 100 artystów z warszawskich liceów - aktorów, muzyków i tancerzy. Bajki Pogranicza zostały wyróżnione w kategorii Film.
O sejneńskim kinie i inne historie Ożywili materię: plastelinę, glinę, pióra, kamyki, gałązki czy drut, a także... dziecięce rączki i stópki. Za ich pomocą pokazali dawne historie z życia Sejn, opowiedziane przez dziadków. Mowa o sejneńskiej młodzieży - twórcach trzeciej edycji animacji z Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza".
14 marca 2013 - "Opowieści Pogranicza" w Piwnicy Kulturalnej 14.03.2013 w ramach Klubu Dyskusyjnego AB-By w Białymstoku odbyła się prezentacja Filmowej Kolekcji Bajek "Opowieści Pogranicza" oraz spotkanie z opiekunką artystyczną projektu - Bożeną Szroeder.
14 marca 2013 - Spotkanie z Bajkami Pogranicza w Białymstoku 14 marca 2013 o godzinie 17:30 w Szkole Podstawowej nr 4 w Białymstoku (ul. Częstochowska 6a) odbyło się poprowadzone przez Bożenę Szroeder spotkanie na którym zaprezentowane zostały wszystkie trzy kolekcje Bajek Pogranicza. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "AB-BA".
3 marca 2013 - „Opowieści pogranicza" na Aktywnym Niedzielnym Leniuchowaniu W Białostockim Ośrodku Kultury i Kinie Forum w ramach cyklu „Aktywne Niedzielne Leniuchowanie" - otwartych spotkań skierowanych do wszystkich (dzieci, wnuków, rodziców, dziadków, sąsiadów, wujków, cioć), którzy niedzielne popołudnie chcą spędzić twórczo, miło i w przyjacielskiej atmosferze - 3 marca 2013 obejrzeć można było bajki "Pogranicza".
Bajki Pogranicza w TVP 16 grudnia w TVP Białystok, w cyklicznym programie "My Romowie" ukazał się materiał dotyczący Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza. Obok wywiadu z autorką projektu, Bożeną Szroeder, po raz pierwszy światło dzienne ujrzały fragmenty trzeciej części kolekcji.
Bajka "O wędrowaniu" nagrodzona w Słowenii Trzy filmy animowane  z  drugiej kolekcji Bajek - "Pieśni Pogranicza"   zakwalifikowły się do konkursu na  9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych "Animateka" , który odbył się w 3-9 grudnia w Lubljanje i 10-16 grudnia w Mariborze. W trakcie pokazów festiwalowych zobaczyć można było animacje  "O sierocie" ,  "O poduszeczce " oraz  "O wędrowaniu"  - ta ostatnia nagrodzona została główną nagrodą...
8-9 grudnia 2012 - "Akademia Polsko-Litewska" W dniach 8-9 grudnia odbyła się wizyta studyjna dziesięciu studentów biorących udział międzynarodowym projekcie naukowym "Akademia Polsko-Litewska". Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
4 grudnia 2012 - Wizyta przedstawicieli Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego We wtorek 4 grudnia 2012 roku Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" i Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odwiedzili przedstawiciele Wschodnioeuropejskiego Centrum Demokratycznego i organizacji pozarządowych z Buriacji.
Bajki Pogranicza na Festiwalach w Grecji, USA, Słowenii i w Poznaniu Filmy z pierwszej i drugiej kolekcji bajek "Opowieści Pogranicza" oraz "Pieśni Pogranicza" pojawią się w najbliższym czasie na kilku festiwalach w kraju, i na świecie. Bajki zobaczyć będzie można w USA i Grecji, oraz Słowenii - a także na festiwalu filmowym "Ale kino!" w Poznaniu.
"Bajki Pogranicza" na festiwalach w USA "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" zakwalifikowała się do 8 Dorocznego Festiwalu Filmów dla Dzieci w Seattle, oraz 8 Doroczny Festiwal Filmów dla Dzieci REDCAT w Los Angeles.
"Bajki Pogranicza" na greckim festiwalu "Olympia" "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" z pierwszej edycji Filmowej Kolekcji Bajek Pogranicza zakwalifikowała się do konkursu w kategorii krótkich animacji na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olympia" , który odbył się w Pyrgos w Grecji, w terminie 1-8 grudnia 2012.
3-16 grudnia 2012 - Bajki na 9. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych "Animateka" w Lubljanje Trzy filmy animowane zakwalifikowane zostały do  9. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych "Animateka" w Lubljanje . W trakcie pokazów festiwalowych zobaczyć będzie można animacje  "O sierocie" ,  "O wędrowaniu"  oraz  "O poduszeczce " z drugiej kolekcji Bajek - "Pieśni Pogranicza" . 
"Bajki" na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale kino!" Obie kolekcje Bajek Pogranicza ( I i II )  ponownie zagoszczą na 30. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza "Ale kino!", w terminie 2-9 grudnia 2012. Animacje, stworzone w ramach warsztatów Pracowni Kronik Sejneńskich obejrzeć będzie można w ramach pokazów mistrzowskich.
13-14 października 2012 - Warsztaty edukacyjne w Krasnogrudzie Uczestnicy warsztatów historycznych, organizowanych przez Fundację im. prof. Bronisława Geremka, zdobywali wiedzę na temat tolerancji, różnorodności oraz mechanizmów powstawania uprzedzeń i stereotypów. Cykl zajęć zainaugurowanych w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie potrwa do wiosny.
8-13 października 2012 - „Opowieści Pogranicza” na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym Fundacja Pogranicze, wraz z Joanną Polak i Lizą Skvorcovą, współtwórcami Filmowej Kolekcji Bajek, otrzymała nagrodę specjalną za film animowany na VII Polonijnym Festiwalu Multimedialnym. W tym roku do konkursu nadesłano 45 filmów, 12 programów radiowych i 13 programów multimedialnych z 8 krajów: Australii, Białorusi, Czeskiej Republiki, Rosji, Ukrainy, USA, Włoch i Polski.
21 września 2012 - Wizyta studentów z Uniwersytetu Warszawskiego Grupa  studentów z Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego odwiedziła Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, naorodów" i zapoznała się z jego działalnością. Nasi goście spotkali się między innymi z Michałem Moniuszko, który zaprezentował im działalność  Pracowni Muzycznej . W trakcie spotkania z Bożeną Szroeder uczestnikom przybliżono projekty Pracowni Edukacji Regionalnej oraz Pracowni Kronik Sejneńskich . Agata Szkopińska przybliżyła grupie ideę Centrum...
13 września 2012 - Wizyta szkół z Nakła i Warszawy w Pograniczu Uczniowie Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica - Nakło nad Notecią oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 70 w Warszawie odwiedzili Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach oraz Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.
9-13 września 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek „Opowieści Pogranicza” nagrodzona na Białorusi Uznanie jury VIІІ Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Dokumentów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2012 zdobyły bajki tworzone przez sejneńską młodzież pod okiem Joanny Polak i Lizy Skvorcovej. Animacje otrzymały wyróżnienie, konkurując z 40 filmami z kilkunastu krajów.
9 września 2012 - Bajki Pogranicza w ramach Niedzielnych Poranków Filmowych Jesień 2012 9 września 2012 w ramach edukacyjnego programu w cyklu Przedszkole Mediów we wrocławskim Centrum Sztuki WRO można było obejrzeć "Bajki Pogranicza".
8 sierpnia 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza W środę, 8 sierpnia 2012 o godzinie 18:00 w sali kinowej Domu Pogranicza, odbył się pokaz Filmowej Kolekcji Bajek.
29 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza W niedzielę, 29 lipca 2012 o godzinie 18:00 w sali kinowej Domu Pogranicza, odbył się pokaz Filmowej Kolekcji Bajek.
25 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza W środę, 25 lipca 2012 o godzinie 18:00 w sali kinowej Domu Pogranicza, odbył się pokaz Filmowej Kolekcji Bajek.
22 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza W niedzielę, 22 lipca 2012 o godzinie 18:00 w sali kinowej Domu Pogranicza, odbył się pokaz Filmowej Kolekcji Bajek.
18 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza W środę, 18 lipca 2012 o godzinie 18:00 w sali kinowej Domu Pogranicza, odbył się pokaz Filmowej Kolekcji Bajek.
15 lipca 2012 - Filmowa Kolekcja Bajek Pogranicza W niedzielę, 15 lipca 2012 o godzinie 18:00 w sali kinowej Domu Pogranicza, odbył się pokaz Filmowej Kolekcji Bajek.
«  1 2 3 4 5  »

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI