Kolekcja dziedzictwa dawnej Rzeczypospolitej 2014

Zdigitalizowana w 2014 roku  kolekcja zawiera filmowe rozmowy z „Ludźmi Pogranicza”, z pisarzami, twórcami kultury, naukowcami, którzy uczestniczyli w projektach Pogranicza w latach dziewięćdziesiątych.Kolekcja zawiera też zestawy zdjęć archiwalnych oraz dokumentację podróży do miejsc i ludzi na Białorusi, Ukrainie, Litwie i w Polsce. To poznawanie trudnej historii dwudziestego wieku poprzez pojedynczy los ludzki. Kolekcja występuje pod wspólnym tytułem „Losy posłuchane”.

Zdigitalizowane filmy i fotografie zamieszczone zostały w Cyfrowej Bibliotece Pogranicza.  

Pośród 350 zdigitalizowanych fotografii znalazły się takie działy jak Kolekcja fotografii dokumentalnej – Litwa; Kolekcja fotografii dokumentalnej – Białoruś. Losy posłuchane, dokumentacja podróży; Losy posłuchane, fotografie archiwalne – Białoruś; Kolekcja fotografii dokumentalnej – Losy posłuchane. Wioski pogranicza polsko-ukraińskiego nad Bugiem; Kolekcja fotografii dokumentalnej – Polska; Kolekcja fotografii dokumentalnej – Ukraina. Losy posłuchane – Drohobycz; Ukraina. Bohdan Osadczuk - Człowiek Pogranicza 2006

Kolekcja filmowa "Ludzie Pogranicza" jest to wybór materiałów z lat 90-ych, zazwyczaj tworzonych przez członków zespołu Pogranicza. Pośród nich znajdują się m.in. takie postaci jak: ksiądz Ignacy Dziermejko, Władysław Panas, Wiktor Winikajtis, Symcha Keller, Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz, Henryk Halkowski, Grigorij Kanowicz, Henryk Grynberg, Alfred Weiss

Prezentowane filmy powstały w Pracowni Audiowizualnej Pogranicza, dokumentującej projekty kulturowe realizowane od 1990 roku przez Fundację Pogranicze i Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

   

Fragmenty materiałów z filmowj kolekcji "Ludzie pogranicza"

Białoruś      Litwa       Ukraina       Polska

 

Pobierz / Download

Kolekcja dziedzictwa dawnej Rzeczypospolitej 2014


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI