Koncert Jerz Igor w Białej Synagodze

Koncert piosenek zimowych. 27 stycznia (piątek) godz. 17.00. Ważnym wydarzeniem podczas tegorocznych ferii był koncert duetu Jerz Igor.


Jeden z jego twórców to Jerzy Rogiewicz, mistrz i przyjaciel Pogranicza od lat współpracujący z Orkiestrą Klezmerską.  Sejneńska publiczność miała okazję już kilka razy okazję podziwiać jego twórcze dokonania. Tym razem zaprezentowano dokonania z zimowej płyty zespołu, a muzycy wystąpili w pięcioosobowym składzie.

Koncert okazał się znakomitym pretekstem do wspólnego muzykowania. Szczególnie ważny okazał się fakt, że wziąć udział mogły także najmłodsze dzieci, będące coraz częściej adresatem działań Pogranicza. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z żywymi instrumentami, zaproszeniem do żywiołowego i autentycznego doświadczania muzyki.

Dwa lata temu wydali debiutancką Małą Płytę. Ich piosenki i koncerty pokochały tysiące słuchaczy w bardzo różnym wieku. Teraz duet Rogiewicz/Nikiforow wraca z drugim, zimowym albumem, w którym opowie nam między innymi o tym, jakie przygody w środku zimy mogą przydarzyć się niedźwiedziowi, co robił śnieg, o czym marzą ryby pod lodem i dlaczego zimą lisy chodzą o wiele ciszej.

Autorami zimowych tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański. Płyta zawiera 10 piosenek, a melodię do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam. 

27 stycznia w Sejnach Jerz Igor wystąpi w składzie: Jerzy Rogiewicz, Igor Nikiforow,  Karolina Rec,  Maurycy Idzikowski,  Tomasz Duda.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI