Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z Mikołajem Trzaską

Miłosz Festival 2019. Kraków, 8 czerwca 2019, godz. 21.30, Barbakan


8 czerwca w murach krakowskiego Barbakanu zagra Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego z Mikołajem Trzaską. Przed wyjazdem do Krakowa muzyczy mieli kilkudniowe warsztaty z Mikołąjem Trzaską w Sejnach

 

Orkiestrę tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w wielokulturowych Sejnach, gdzie należy szukać źródeł ich muzyki. To tam historia ich powstania przecina się z życiorysem Czesława Miłosza, który w położonej na terenie gminy wsi Krasnogruda spędził dzieciństwo. Dzisiaj Orkiestra to już kolejne pokolenie muzyków zafascynowanych muzyką klezmerską. Wielu z nich zasila warszawską scenę muzyczną. Spotkania z Mikołajem Trzaską czy Raphaelem Rogińskim, którzy w ciągu ostatnich lat odwiedzali „Sejneńską Spółdzielnię Jazzową”, zaowocowały nowym brzmieniem muzyki żydowskiej w Sejnach.

Mikołaj Trzaska jest jednym z najważniejszych muzyków freejazzowych, gra z najlepszymi muzykami na całym świecie, jest autorem muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego i spektakli teatralnych. „Najważniejsze to pracować z odpowiednimi ludźmi” – komentował współpracę z Orkiestrą Klezmerską Mikołaj Trzaska. Ci „odpowiedni ludzie” wspólnie z Trzaską nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu Wołyń, nagrodzoną w 2017 roku Orłem – najważniejszym laurem polskiego przemysłu filmowego. Na występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego wraz z Mikołajem Trzaską zapraszamy w festiwalową sobotę o godz. 21.30

Bilety na koncert

Miłosz Festival

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

Krzysztof Czyżewski z tytułem "Honorowy Ambasador Wschodu"

„Największa. Pandemia hiszpanki u progu niepodległej Polski"
spotkanie z Łukaszem Mieszkowskim

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI