Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z Mikołajem Trzaską

Miłosz Festival 2019. Kraków, 8 czerwca 2019, godz. 21.30, Barbakan


8 czerwca w murach krakowskiego Barbakanu zagra Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego z Mikołajem Trzaską. Przed wyjazdem do Krakowa muzyczy mieli kilkudniowe warsztaty z Mikołąjem Trzaską w Sejnach

 

Orkiestrę tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w wielokulturowych Sejnach, gdzie należy szukać źródeł ich muzyki. To tam historia ich powstania przecina się z życiorysem Czesława Miłosza, który w położonej na terenie gminy wsi Krasnogruda spędził dzieciństwo. Dzisiaj Orkiestra to już kolejne pokolenie muzyków zafascynowanych muzyką klezmerską. Wielu z nich zasila warszawską scenę muzyczną. Spotkania z Mikołajem Trzaską czy Raphaelem Rogińskim, którzy w ciągu ostatnich lat odwiedzali „Sejneńską Spółdzielnię Jazzową”, zaowocowały nowym brzmieniem muzyki żydowskiej w Sejnach.

Mikołaj Trzaska jest jednym z najważniejszych muzyków freejazzowych, gra z najlepszymi muzykami na całym świecie, jest autorem muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego i spektakli teatralnych. „Najważniejsze to pracować z odpowiednimi ludźmi” – komentował współpracę z Orkiestrą Klezmerską Mikołaj Trzaska. Ci „odpowiedni ludzie” wspólnie z Trzaską nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu Wołyń, nagrodzoną w 2017 roku Orłem – najważniejszym laurem polskiego przemysłu filmowego. Na występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego wraz z Mikołajem Trzaską zapraszamy w festiwalową sobotę o godz. 21.30

Bilety na koncert

Miłosz Festival

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI