Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego 2011

Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego – to spotkanie praktyków kultury, samorządowców, artystów, filozofów i badaczy kultury z 17 krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej. Przez trzy dni (21-23 października 2011) wypracowali oni praktyczne mechanizmy wzmacniania współpracy kulturalnej ponad granicami. Udział w dyskusjach i warsztatach wzięli m. in. Robert Alagjozovski, Leyla Aliyeva, Edwin Bendyk, Oleksandr Butsenko, Andrej Chadanowicz, Krzysztof Czyżewski, Jean Pierre Deru, Tarlan Gorchu, William Hollister, Peter Jukes, Levan Khetaguri, Wojciech Kłosowski, Sophia Lapiashvili, Igor Logvinov, Paweł Potoroczyn, Stefan Rusu, Payam Sharifi, Krzysztof Stanowski, Siegfried Wöber.

Kongres odbywał się w Lublinie w Warsztatach Kultury (WK), ul. Popiełuszki 5 oraz w salach konferencyjnych hotelu Mercure Lublin Unia (HUM), al. Racławickie 12.
 

Organizatorzy: Miasto Lublin, Fundacja Trans Kultura, Warsztaty Kultury

Partnerzy: Miasto Lwów, Miasto Tbilisi, Instytut Polski w Bukareszcie, Instytut Polski w Kijowie, Instytut Polski w Mińsku, UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), Województwo Lubelskie, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu "Promocja wiedzy o Polsce".

Wspierają nas: Eastbook.eu, Nowa Europa Wschodnia, Kultura Liberalna

Szczegółowe informacje na temat Kongresu Kultury Partnerstwa Wschodniego można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.kongres.lublin.eu


Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego

Przekroczyć Schengen kulturą. Wschodnie partnerstwo kulturalne w Brukseli - 27.11.2012 - Gazeta Wyborcza Białystok W Gazecie Wyborczej Białystok ukazał się aryktuł dotyczący spotkania w Domu Polski Wschodniej w Brukseli, wspólnym przedstawicielstwie pięciu położonych na prawym brzegu Wisły województw, która współorganizuje Dni Partnerstwa Wschodniego (26 - 27 listopada 2012). Na spotkaniu jest obecny i zabierze głos Krzysztof Czyżewski, dyrektor "Ośrodka "Pogranicze". W spotkaniu biorą także udział przedstawiciele Białorusi, z którymi to idea Partnerstwa Wschodniego jest...
26 listopada 2012 - Krzysztof Czyżewski w Brukseli Konferencja „Partnerstwo Wschodnie jako projekt kulturowy” organizowana przez Dom Polski Wschodniej w Brukselii oraz Pogranicze, w której wziął udział Krzysztof Czyżewski, odbyła się 26 listopada 2012. Była to kontynuacja działań podjętych podczas polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej, kiedy to 16 polskich województw wspólnie z Komitetem Regionów podjęło wspólną inicjatywę organizacji konferencji poświęconej zagadnieniu Partnerstwa Wschodniego .
21-23 października 2011 - Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego w Lublinie Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego to pierwsza tego rodzaju inicjatywa współpracy kulturalnej dla Partnerstwa Wschodniego, oferująca przedstawicielom tych krajów szeroką przestrzeń udziału oraz długofalową perspektywę działania. Kongres stanie się platformą wymiany idei, tworzenia narzędzi współpracy i ustanawiania wspólnej reprezentacji na forum europejskim.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI