Kongres Lituanistów we Wrocławiu

W dniach 13-14 maja 2015 we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja Międzynarodowego Kongresu Lituanistów. Kolejny raz zjadą do Wrocławia specjaliści od Litwy z Polski i krajów ościennych, aby wspólnie debatować na temat historycznego, kulturalnego oraz politycznego wymiaru Litwy. Wzorem poprzednich lat panelom akademickim towarzyszyć będą wydarzenia kulturalne oraz debaty eksperckie.
 
Centralnym tematem tegorocznych obrad chcielibyśmy uczynić dwudziestą piątą rocznicę podpisania Aktu Przywrócenia Państwa Litewskiego jednak jak co roku liczymy na interdyscyplinarną dyskusję o Litwie.
 
Celem Kongresu jest integracja młodych Polaków i Litwinów naukowo zajmujących się Litwą i stosunkami polsko-litewskimi w zakresie historii, literatury, socjologii, stosunków międzynarodowych  oraz popularyzowanie wiedzy o Litwie wśród Polaków. Promowanie dialogu i pokonywanie negatywnych stereotypów możliwe jest dzięki wzajemnemu poznaniu, także na poziomie całych społeczności lokalnych. 

Ważnym elementem Konkresu jest udział pokolenia doświadczonych badaczy oraz ekspertów z Polski i Litwy, których wystąpienia uzupełniane są referatami oraz dyskusjami studentów i doktorantów.


Patronat honorowy i mecenat III Międzynarodowego Kongresu Lituanistów objęli: 

Jego Ekscelencja Šarūnas Adomavičius, Ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczpospolitej Polskiej; Tomasz Kosoń, Konsul Honorowy Republiki Litewskiej we Wrocławiu

Organizatorem Kongresu jest Koło Naukowe Studentów "Labas"

Więcej informacji o spotkaniu i Kongresie Lituanistów we Wrocławiu: TUTAJ.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI