KONKURS - Miłosz w komiksowej kresce

Lubisz rysować? Pasjonuje Cię komiks? Chcesz stworzyć coś wyjątkowego? Weź udział w konkursie "Miłosz komiksowy". Do wygrania 3.000 złotych i możliwość publikacji najlepszej pracy na okładce miesięcznika "Odra".


Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – instytucja kultury samorządu województwa dolnośląskiego – zaprasza artystów plastyków i amatorów do komiksowych zmagań, których motywem przewodnim będzie bohater tego roku, noblista Czesław Miłosz.

Nie chcemy tworzyć komiksu o Miłoszu ale stworzyć zbiór krótkich kilkuobrazowych historyjek, przedstawiających sylwetkę autora "Campo di Fiori" – mówi Adam Piwek,koordynator projektu. 

Komiksowa technika – dowolna. Liczy się pomysł, wierność z realiami historycznymi. To konkurs dla każdego. Z nadesłanych do 11 października prac jury wybierze nie tylko tą jedną, najlepszą. Planowane są także wyróżnienia, zaś wybrane prace na miesiąc zawisną w jednej z galerii wrocławskiego rynku. Taką niezwykłą wystawą będziemy chcieli podsumować Rok Miłosza.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Miłosz komiksowy i poetycki: Odra pełna Miłosza". Uzyskał wsparcie w ramach programu ministerstwa kultury Miłosz 2011 Promesa i Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

"Odra" pełna Miłosza to jedno z działań, które wpisuje się w jubileusz 50-lecia jednego z najbardziej zasłużonych miesięczników kulturalnych, którego jesteśmy współwydawcą – mówi Piotr Borkowski, dyrektor OKiS. – Poprzez konkurs chcemy wyjść nieco poza kanon literackiego spojrzenia na postać niezwykłego polskiego noblisty. Do współpracy zapraszamy plastyków, aby pokazać, że nietuzinkowe życie autora "Zniewolonego umysłu" może być inspiracją do stworzenia pełnej rysunkowych chmurek i ciekawych kresek, która będzie atrakcyjna dla młodszego pokolenia.

Więcej informacji o projekcie na Facebooku: Miłosz komiksowy oraz na www.okis.pl
Tam znajduje się także regulamin projektu wraz ze zgodami niezbędnymi do udziału w komiksowych zmaganiach.

Źródło: www.kulturaonline.pl

Pobierz / Download


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI