Konkurs na scenariusz inspirowany Miłoszem, onet.pl, 11 lutego 2011 r.

Konkurs na scenariusz teatralno-muzyczny inspirowany życiem i twórczością Czesława Miłosza, w trwającym Roku Miłosza, organizuje Białostocki Ośrodek Kultury. Organizatorzy zapowiadają, że najlepszy tekst zostanie wystawiony w formie spektaklu.


 W tym roku przypada setna rocznica urodzin poety. Sejm RP ustanowił 2011 rok Rokiem Miłosza.

Z tej okazji Białostocki Ośrodek Kultury organizuje ogólnopolski "Konkurs dramaturgiczny – Miłosz 2011" na scenariusz utworu teatralno-muzycznego dotyczącego osoby poety - jego życia, twórczości, a także postrzegania go przez współczesnych.

 

Jak powiedziała Joanna Mieczkowska z Białostockiego Ośrodka Kultury, celem konkursu jest wyłonienie oryginalnego tekstu, w którym znajdzie się współczesna interpretacja dzieł Miłosza. - Chcemy się dowiedzieć, jak jego życie i twórczość odczytywane są dzisiaj, co jest ważne dla współczesnego człowieka - dodała.

Główną nagrodą w konkursie jest realizacja najlepszego scenariusza w formie spektaklu. Na początku czerwca ma zostać zrealizowany przez grupę teatralną "Grupa Coincidentia".

Jak powiedział Paweł Aigner, który wejdzie w skład jury i wyreżyseruje spektakl, poszukuje on Miłosza w "nowym wydaniu". Dlatego najwyżej oceniane zostaną scenariusze niestandardowe, które nie będą typowymi tekstami dramatycznymi.

- Zależy mi na przedstawieniu raczej parateatralnym, widowisku łączącym w sobie elementy muzyki i plastyki - dodał reżyser. Powiedział, że liczyć się będzie "fantazja" samego tekstu oraz możliwości techniczne, m.in. liczba aktorów biorących udział w przedstawieniu czy długość scenariusza.

Prace można nadsyłać na adres Białostockiego Ośrodka Kultury do 25 marca.

Źródło PAP, onet.pl,11 lutego 2011 r.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI