Orkiestra – zmieniająca się pokoleniowo grupa młodych artystów z Ośrodka Pogranicze w Sejnach – przyjaźni się z Krakauerem od lat.

Poznali się w Krakowie na Festiwalu Kultury Żydowskiej, którego Krakauer jest ikoną. Jego koncerty to fantastyczne widowiska - prawdziwy crossover łączący wszystko ze wszystkim: żydowską tradycję i jazzową improwizację, klasyczną wirtuozerię i funkową energię. Krakauer znakomicie łączy tradycje z nowoczesnością, uważany jest za twórcę tzw. klezmer-jazzu, łączącego klimat etnicznej muzyki żydowskiej, rocka, jazzu, funky, muzyki eksperymentalnej i klasyki.

Wybitny klarnecista, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci ruchu nowej muzyki klezmerskiej, ale również uznany artysta muzyki kameralnej, awangardowej, rockowej. Jon Pareles w The New York Times napisał, że muzyka Krakauera „przenosi tradycję muzyki klezmerskiej w epokę rocka”. Autor ścieżki dźwiękowej do dokumentu BBC – „Holocaust. A Music Memorial from Auschwitz” Osvaldo Golijova, który otrzymał międzynarodową nagrodę Emmy (2005).

czytaj całość