Krasnogruda - marzec/kwiecień 2011

Fotografie: Michał Moniuszko


Krasnogruda - marzec/kwiecień 2011


Komentarze:

Autor: Longina Wojciechowska - Klecha 29.05.2011
Jestem pod wielkim wrażeniem tych fotografii; byłam tam przed kilku laty na wieczornym spektaklu w plenerze, rozmawiałam z młodzieżą, oglądałam plany mającego powstać Centrum i sądziłam, ze to raczej pobożne życzenia!
Obfotografowałam pomieszczenia, takie to było mizerne, ale - było!
Cieszę się ogromnie,że się udało. Wprawdzie projekt wyglądał nieco bardziej nowocześnie i europejsko, ale dobrze, ze zachowano tradycję i koloryt lokalny.
Będąc na urlopie w tamtych stronach, trafiłam do Sejn -przez przypadek; a może tak miało być? Pracuję w szkole, jestem polonistką i nie odpuściłabym takiej okazji. Zamierzam w tym roku zrobić z młodzieżą projekt edukacyjny związany z Rokiem Milosza. Sejny będą moją inspiracją. Marzę o jakimś zapisie tamtego spektaklu, który cudownie oddał klimat Pogranicza. To było niezapomniane przeżycie i to chciałabym przekazać młodym. Byłam też w muzeum w Sejnach. Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki odnośnie projektu?

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI