Kronika


18-31 lipca 1994 - Tam, gdzie zieleń spotyka się z błękitem. Cygańska Wioska Artystyczna "Tam, gdzie zieleń spotyka się z błękitem. Cygańska Wioska Artystyczna" – spotkania z kulturą cygańską zorganizowane przez "Pogranicze" i Muzeum Okręgowe w Tarnowie odbywały się tym razem w wioskach Pogórza Karpackiego i Tarnowie.
9-25 lipca 1994 - Międzynarodowy Obóz Letni dla Młodzieży Licealnej w Reugny Międzynarodowy Obóz Letni dla Młodzieży Licealnej w Reugny, Francja był wydarzeniem w ramach międzynarodowego programu Tempus.  
29 czerwca - 8 lipca 1994 - Młodzieżowy teatralny obóz "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" w Maszutkiniach Młodzieżowy teatralny obóz "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" w Maszutkiniach koło Wiżajn.
Czerwiec 1994 - Pierwsze książki wydane przez Pogranicze W 1994 roku ukazały się pierwsze książki wydane przez Wydawnictwo Pogranicze: Koziołek za dwa grosze Grigorija Kanowicza i Boża podszewka Teresy Lubkiewicz-Urbanowicz. Boża podszewka została wyróżniona nagrodą Fundacji Kultury, a Izabella Cywińska nakręciła na jej podstawie słynny serial telewizyjny. Obie książki ukazały się w ramach serii Biblioteka Krasnogrudy.
26-28 czerwca 1994 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury z udziałem Czesława Miłosza " Rok 1994 " - taki temat miało Środkowoeuropejskie Forum Kultury, które odbyło się w dniach 26-28 czerwca 1994 r. w Sejnach i Wigrach. Gościem specjalnym spotkania był Czesław Miłosz.
24-26 czerwca 1994 - Akademia Małych Ojczyzn W Piasecznie k. Warszawy spotkali się na II Sesji Krajowej Akademii Małych Ojczyzn animatorzy życia kulturalnego z miasteczek i wsi. 
19-26 czerwca 1994 - Ścieżka zakorzenienia Plener artystów z Europy Środkowowschodniej pt. "Ścieżka zakorzenienia" odbywał się w Posejnelach. 
16 czerwca 1994 - Rada Kultury przy Prezydencie RP Udział Krzysztofa Czyżewskiego w posiedzeniu Rady Kultury przy Prezydencie RP. Krzysztof Czyżewski został wybrany członkiem nowego Prezydium Rady.
9-10 czerwca 1994 - Szkolenia instruktorów organizacji pozarządowych Wanda Wróbel prowadziła zajęcia podczas "Szkolenia instruktorów organizacji pozarządowych" zorganizowanego przez Forum Fundacji Polskich.
7-15 czerwca 1994 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury Podróż Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej i Bożeny Szroeder do Pragi, Bratysławy, Tarnowa i Krakowa. Celem podróży były wspólne z Czechami i Słowakami przygotowania do "Środkowoeuropejskiego Forum Kultury" i programu "Klasy Dziedzictwa Kulturowego", również udział w uroczystościach poświęconych Romom w Tarnowie.
5 czerwca 1994 Promocja podwójnego numeru " Krasnogrudy " i książki Adama Bartosza, Nie bój się Cygana wydanej w serii "Biblioteka Krasnogrudy".
8-15 maja 1994 - "Pamięć starowieku. Gniazdo" "Pamięć starowieku. Gniazdo", drugie spotkanie z cyklu "Dom – Gniazdo – Świątynia" odbywało się we wsi Kukle.
29 kwietnia 1994 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w międzynarodowym spotkaniu w Jabłonnej koło Warszawy w sprawie uruchomienia europejskiego programu na rzecz rozwoju Małych Regionów zamieszkałych przez różne narodowości i wyznania. 
16 kwietnia 1994 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w spotkaniu ministrów kultury i ośrodków kultury krajów nadbałtyckich zorganizowanym w Gdańsku przez Nadbałtyckie Centrum Kultury; prezentacja działalności "Pogranicza" oraz innych działań kulturalnych z Suwalszczyzny (np. Baltic Satelid), rozmowy o możliwościach nawiązania współpracy.
15-17 kwietnia 1994 - Tempus Wyjazd Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej do Berlina na spotkanie partnerów realizujących program Tempus – omówiono przygotowania do letniego obozu młodzieży we Francji z udziałem młodzieży z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" z Polski oraz młodzieży francuskiej i niemieckiej.
13-15 kwietnia 1994 - Europa Środkowowschodnia roku 1994 – czyli jak być sobą Udział Krzysztofa Czyżewskiego w konferencji europejskiej w Budapeszcie poświęconej problematyce autonomii kulturalnej z udziałem przedstawicieli mniejszości narodowych w Europie, przedstawicieli Rady Europy oraz środowisk uniwersyteckich – socjologów i prawników. Wygłoszenie referatu "Europa Środkowowschodnia roku 1994 – czyli jak być sobą".
5-8 kwietnia 1994 - Międzynarodwe seminarium "Spotkanie na pograniczu" Międzynarodowe seminarium "Spotkanie na pograniczu" odbyło się w Wigrach i w Sejnach. Wzięło w nim udział szerokie grono intelektualistów, pisarzy, dziennikarzy, ludzi związanych z działalnością kulturalną i społeczną. Dyskutowano o problemach tożsamości narodowej i kulturalnej, pracy organicznej i edukacyjnej zmierzającej do ich łagodzenia, o roli i odpowiedzialności mass mediów w podejmowaniu problematyki mniejszości narodowych, o wymaganych kompetencjach i odpowiednim przygotowaniu dziennikarzy....
13-21 kwietnia 1994 - Cygańska Wioska Artystyczna Wyjazd Bożeny Szroeder do Krakowa, Tarnowa oraz do wiosek Pogórza Karpackiego zamieszkałych przez Cyganów – przygotowania do realizacji kolejnego projektu z cyklu "Cygańska Wioska Artystyczna".
29 marca 1994 Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego do Wilna, wygłoszenie wykładu o kulturze Wielkiego Księstwa Litewskiego w Katedrze Filologii Polskiej Uniwersytetu Wileńskiego.
18 marca 1994 - Małe ojczyzny Fundacja Kultury przyznała nagrody i wyróżnienia dla realizatorów filmów dokumentalnych emitowanych przez program II TVP w cyklu "Małe ojczyzny". Nagrodę główną otrzymał Waldemar Czechowski za film Dom nakręcony podczas realizacji projektu "Pogranicza" pt:  Dom rodzinny - dom sąsiedztwa w maju 1993 r.
10-12 marca 1994 - Forum Europy Środkowowschodniej Wyjazd Krzysztofa Czyżewskiego do Warszawy, spotkanie w Katedrze Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, udział w Forum Europy Środkowowschodniej zorganizowanym przez Fundację Batorego na Uniwersytecie Warszawskim.
3-6 marca 1994 Staż studentów Katedry Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.
22-23 lutego 1994 Pobyt Waldemara Czechowskiego (reżyser filmowy) i Janusza Kołodrubca (producent filmowy), omówienie spraw związanych z dokumentacją filmową projektów realizowanych przez "Pogranicze".
3-12 lutego 1994 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego Obóz młodzieży z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" w Oklinach. W programie warsztaty muzyczne, teatralne oraz warsztaty kulturowe, praca nad spektaklem "Pasja" wg Mikołaja z Wilkowiecka.
2-5 lutego 1994 - Kultura czasu przełomu Udział Krzysztofa Czyżewskiego w międzynarodowym kongresie "Kultura czasu przełomu" w Poznaniu, referat "Rola kultury w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego Europy Środkowowschodniej".
28 stycznia 1994 Bożena Szroeder i Krzysztof Czyżewski prowadzili w Teatrze NN w Lublinie spotkanie prezentujące pracę "Pogranicza" i promujące pismo "Krasnogruda".
26-27 stycznia 1994 - Rozmowy o Litwie Pobyt Bożeny Szroeder i Krzysztofa Czyżewskiego w Krakowie – udział w spotkaniu "Rozmowy o Litwie" połączonym z promocją pism "Konteksty" i "Krasnogruda". 
25 stycznia 1994 - Spotkanie promocyjne "Krasnogrudy" Krzysztof Czyżewski prowadził spotkanie promocyjne " Krasnogrudy " w Instytucie Węgierskim w Warszawie.
24-28 stycznia 1994 Udział Jolanty Wróbel i Beaty Wilgosiewicz w międzynarodowej sesji etnomuzykologicznej pt. "Instrumenty muzyczne w kulturze tradycyjnej Europy Środkowowschodniej" zorganizowanej przez Fundację Muzyka Kresów w Lublinie.
23 stycznia 1994 Udział Krzysztofa Czyżewskiego i Wojciecha Szroedera w spotkaniu Borussii, "Wspólnoty Mazurskiej" i Fundacji Pogranicze.
«  ... 61 62 63 64 65 ...  »

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

 

 

 

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI