Kroniki Sejneńskie prezentują się w Madrycie

Spektakl "Kroniki sejneńskie" z Ośrodka Pogranicze - sztuk, kultur, narodów bierze udział w festiwalu teatrów zaangażowanych społecznie - ETC_2011. Festiwal odbywa się właśnie w Madrycie.


"Encuentro de Teatro Comunitario", od pierwszej edycji w 2006 roku bada, które zastosowania teatru jako narzędzia społecznej interwencji najbardziej się rozwijają i jaka jest przed nimi przyszłość. Zjawisko teatro de la escucha (teatru komunikacji społecznej), zyskało sobie trwałe miejsce na mapie kulturalnej Hiszpanii i przeżywa obecnie szybki rozwój. Pomimo tego, ta forma prezentacji, nie znalazła jak dotąd stałego miejsca, w którym twórcy mogliby się spotkać i wymienić pomysłami czy planami na przyszłość Celem działań ETC jest stworzenie właśnie takiego ośrodka wymiany doświadczeń będącego inspiracją dla nowych projektów teatralnych. Ten innowacyjny projekt, dzięki perspektywom zrównoważonego rozwoju ma szanse stać się punktem odniesienia w dziedzinie społecznie zaangażowanych festiwali teatralnych na skalę europejską.

A sam festiwal to nie tylko przedstawienia i prezentacje zespołów w centrum Madrytu.

Głównym punktem są warsztaty tworzenia teatru przy udziale zaproszonych zespołów, członków Aula de Teatro i hiszpańskich środowisk uniwersyteckich. Prowadzi je Marco Ferreira, koordynator departamentu edukacji grupy Baal 17. W bieżącym roku punktem odniesienia do interpretacji scenicznych jest wiersz Daniela Filipe "Wynalazek Miłości".

Festiwal to również "okrągły stół" w CaixaForum Madrid: "Od wschodu do zachodu: Pięć europejskich prób przemian w teatrze" , z udziałem Eugene van Erven, Jorge Amich, José Moura Soeiro, Angela Segura i Krzysztofa Czyżewskiego. Przewodnim tematem debaty są modele zmian społecznych inspirowane teatrem oraz kwestia w jakiej perspektywie zespoły teatralne mogą przyczynić się do takich zmian.

Organizatorem ETC jest 'Aula de Teatro de la Universidad Autónoma de Madrid'.

/www.bialystok.gazeta.pl, 4 maja 2011/


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI