Krzysztof Czyżewski na I Kongresie Praw Obywatelskich w Warszawie

Zapraszamy na panel "Gościnność, czyli Gospodarz i Gość wobec praw obywatelskich" moderowany przez Krzysztofa Czyżewskiego, który do debaty zaprosił Agatę Bielik-Robson i Jacka Dehnela. Rozmowa 9 grudnia od godz. 15.00 do 17.00 w Warszawie w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

 


Panel jest częścią I Kongresu Praw Obywatelskich odbywającego się z okazji 30 lat instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich w Polsce w dniach 8 i 9 grudnia.

O założeniach debaty Krzysztof Czyżewski napisał:

 

Panel służy odnalezieniu odpowiedzi na pytanie jakiej gościnności potrzebujemy by sprostać wyzwaniom nowoczesnego społeczeństwa wielokulturowego.Gościnność obecna jest w każdej kulturze i – chciałoby się – w każdym domu. W dobie globalizacji i kryzysu migracyjnego starożytna cnota ksene nieustannie wystawiana jest na próbę. Na ile tradycje religijne, państwowe i obywatelskie rezonują ze współczesnymi wyzwaniami gościnności? Czy potrzebujemy nowej tradycji a może prawa gościnności? Większość jest „opiekuńcza”, a mniejszość broni się przed asymilacją, jakimi zatem zasadami powinni kierować się Gospodarz i Gość by Inność nie wyzwalała niegościnności? Odpowiedzi szukać będziemy z perspektywy teologii, filozofii i praktyk kulturowych.

 

 

Gościnność, czyli Gospodarz i Gość wobec praw obywatelskich

 

Kongres to 36 paneli na ważne tematy  - od spraw specjalistycznych po ogólne, dotyczące każdego z nas.

Kongres ma być okazją do rozmów o Polsce. Rzecznik bardzo liczy na głos wszystkich zaangażowanych obywateli.

Kongres otwarty jest dla wszystkich. Żeby wziąć w nim udział trzeba  zarejestrować się tutaj: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kpo/panel/goscinnosc-czyli-gospodarz-i-gosc-wobec-praw-obywatelskich

 

Organizatorzy:  Rzecznik Praw Obywatelskich wspólnie z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (ODIHR OBWE).

 

 czytaj o spotkaniu


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI