Krzysztof Czyżewski na Ukrainie

Lwów-Kijów 3-9 listopada 2019


Zakład Narodowy im. Ossolińskich od 2006 roku posiada Pełnomocnika we Lwowie, który w ramach swojej działalności organizuje Spotkania Ossolińskie w Lwowskiej Narodowej Naukowej Bibliotece Ukrainy im. W. Stefanyka, odbywające się pod patronatem Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie.

Są to spotkania dla działaczy kulturalnych, naukowych, politycznych Lwowa, a gośćmi zapraszanymi przez Ossolineum są najwybitniejsi przedstawiciele nauki i inteligencji z Polski i Europy Środkowej. Tematy poruszane na wykładach obejmują najważniejsze zagadnienia historii i współczesności.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w dawnej siedzibie Ossolineum - dzisiaj głównym gmachu Biblioteki im. W. Stefanyka. Od 2010 roku - w ramach projektu Razem w Europie realizowanego wspólnie z Konsulatem RP we Lwowie - zapraszani goście wygłaszają również wykłady dla studentów lwowskich uczelni.

Krzysztof Czyżewski w dniach 3-6 listopada wygłosił dwa wykłady: w ramach cyklu Spotkań Ossolińskich oraz dla studentów Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego. 

W dniach 7-8 listopada Krzysztof Czyżewski wziął także udział w konferencji The Art of Science and Trust w Kijowie

kameniar.lnu.edu.ua

«Xenopolis: the Other and community» - wykład Krzysztofa Czyżewskiego

The Art and Science of Trust

Krzysztof Czyżewski w Kijowie


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI