Krzysztof Czyżewski na Ukrainie

13-16 czerwca 2019, Wierchowina


Krzysztof i Małgorzata Czyżewscy uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji "Circle of Vincenz: Pivotal moment for Ukraine". Tegoroczna edycja poświęcona została 30 rocznicy upadku Muru Berlińskiego, jej uczestnicy podejmowali zagadnienia ekologii, ochrony Karpat, rozwoju wpółpracy transgranicznej w regionie karpackim, dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach zarówno w Europie, jak i na Ukrainie.

W tym roku po raz drugi odbyło się forum „VIA CARPATIA”. Zorganizowane zostało w miejscach, które pod koniec XIX i na początku XX wieku ukraińscy pisarze nazywali ukraińskimi Atenami. Inicjatorom konferencji bardzo zależy na ożywieniu ukraińskich Karpat i Huculszczyzny - miejsc znanych na świecie, ale obecnie nieco zapomnianych.

Ideą II Forum Europy Środkowej i Wschodniej „VIA CARPATIA 2019” jest ożywienie letniej kulturalnej stolicy Ukrainy - Wierchowiny w obwodzie Iwano-Frankowskim. Forum miało na celu nie tylko ukazanie różnorodności kultury karpackiej, ale także zgromadzenie wybitnych intelektualistów z Europy Wschodniej i Środkowej, ponieważ Ukraina jest jednym z krajów, które podpisały konwencję karpacką (dokument łączący Republikę Czeską, Słowację, Węgry, Rumunię, Polskę, Serbię).

Inicjatorem Forum jest Mykoła Knyazhitsky, deputowany ludowy Ukrainy, przewodniczący Komisji Kultury i Duchowości a jego Organizatorem jest Ogólnoukraińskie Forum na rzecz Demokracji.

II Forum of Central and Eastern Europe "VIA CARPATIA 2019"

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI