Krzysztof Czyżewski na Ukrainie

13-16 czerwca 2019, Wierchowina


Krzysztof i Małgorzata Czyżewscy uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji "Circle of Vincenz: Pivotal moment for Ukraine". Tegoroczna edycja poświęcona została 30 rocznicy upadku Muru Berlińskiego, jej uczestnicy podejmowali zagadnienia ekologii, ochrony Karpat, rozwoju wpółpracy transgranicznej w regionie karpackim, dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach zarówno w Europie, jak i na Ukrainie.

W tym roku po raz drugi odbyło się forum „VIA CARPATIA”. Zorganizowane zostało w miejscach, które pod koniec XIX i na początku XX wieku ukraińscy pisarze nazywali ukraińskimi Atenami. Inicjatorom konferencji bardzo zależy na ożywieniu ukraińskich Karpat i Huculszczyzny - miejsc znanych na świecie, ale obecnie nieco zapomnianych.

Ideą II Forum Europy Środkowej i Wschodniej „VIA CARPATIA 2019” jest ożywienie letniej kulturalnej stolicy Ukrainy - Wierchowiny w obwodzie Iwano-Frankowskim. Forum miało na celu nie tylko ukazanie różnorodności kultury karpackiej, ale także zgromadzenie wybitnych intelektualistów z Europy Wschodniej i Środkowej, ponieważ Ukraina jest jednym z krajów, które podpisały konwencję karpacką (dokument łączący Republikę Czeską, Słowację, Węgry, Rumunię, Polskę, Serbię).

Inicjatorem Forum jest Mykoła Knyazhitsky, deputowany ludowy Ukrainy, przewodniczący Komisji Kultury i Duchowości a jego Organizatorem jest Ogólnoukraińskie Forum na rzecz Demokracji.

II Forum of Central and Eastern Europe "VIA CARPATIA 2019"

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI