Krzysztof Czyżewski nominowany do nagrody radiowej Trójki

Krzysztof Czyżewski nominowany do tytułu "Kulturysty", nadawanego przez redakcję i słuchaczy Radiowego Domu Kultury "Trójki" 2019.


Plebiscyt RDK na najlepszą płytę, książkę i wydarzenie kulturalne mijającego roku odbywa się od wielu lat. 

- Równie dawno temu redakcja RDK zrozumiała, że trzy kategorie to za mało by doceniać tych, bez których nic się dzieje – ludzi kultury. Działacze i działaczki, siłacze i siłaczki – trzeba mieć wiele talentów i wielką siłę by zajmować się kulturą. Zwłaszcza poza głównym nurtem. Zwłaszcza z dala od dużych miast. Tak powstały nasze honorowe nagrody - piszą.

W tym roku nagroda Kulturysty będzie przyznana po raz dziesiąty. W gronie pięciorga nominowanych do niej przez RDC jest Krzysztof Czyżewski, animator kultury, poeta i eseista, współtwórca Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach.

W uzasadnieniu czytamy:

- Nominowany za konsekwentne działania na pograniczu sztuki, literatury, teatru, muzyki i wielu innych dziedzin, które prowadzone są z lokalną społecznością, a wykraczają znacznie dalej, poza granice Sejn. Za pracę u podstaw i wieloletnie budowanie pomostów pomiędzy różnymi kulturami, religiami i narracjami historycznymi. Za Ośrodek "Pogranicze", które jest miejscem spotkań i w którym wybrzmiewa wiele głosów i historii.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI