Krzysztof Czyżewski nominowany do nagrody radiowej Trójki

Krzysztof Czyżewski nominowany do tytułu "Kulturysty", nadawanego przez redakcję i słuchaczy Radiowego Domu Kultury "Trójki" 2019.


Plebiscyt RDK na najlepszą płytę, książkę i wydarzenie kulturalne mijającego roku odbywa się od wielu lat. 

- Równie dawno temu redakcja RDK zrozumiała, że trzy kategorie to za mało by doceniać tych, bez których nic się dzieje – ludzi kultury. Działacze i działaczki, siłacze i siłaczki – trzeba mieć wiele talentów i wielką siłę by zajmować się kulturą. Zwłaszcza poza głównym nurtem. Zwłaszcza z dala od dużych miast. Tak powstały nasze honorowe nagrody - piszą.

W tym roku nagroda Kulturysty będzie przyznana po raz dziesiąty. W gronie pięciorga nominowanych do niej przez RDC jest Krzysztof Czyżewski, animator kultury, poeta i eseista, współtwórca Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach.

W uzasadnieniu czytamy:

- Nominowany za konsekwentne działania na pograniczu sztuki, literatury, teatru, muzyki i wielu innych dziedzin, które prowadzone są z lokalną społecznością, a wykraczają znacznie dalej, poza granice Sejn. Za pracę u podstaw i wieloletnie budowanie pomostów pomiędzy różnymi kulturami, religiami i narracjami historycznymi. Za Ośrodek "Pogranicze", które jest miejscem spotkań i w którym wybrzmiewa wiele głosów i historii.

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI