Krzysztof Czyżewski uczestnikiem międzynarodowej konferencji poświęconej Wilnu i twórczości Abrahama Suckewera

 15-17 listopada


 
W dniach 15-17 listopada Krzysztof Czyżewski weźmie udział w konferencji w Szwecji, zatytułowanej „Vilna – Jerusalem of Lithuania - and The Poetry of Abraham Sutzkever”.
Konferencja, odbywająca się w Kopenhadze oraz na Uniwersytecie w Lund, zgromadzi znakomitą grupę uczonych zajmujących się tematyką Wilna i twórczości Abrahama Suckewera. Rozpoczną ją odczyty tłumaczeń utworów Suckewera w języku duńskim, szwedzkim i angielskim w Kopenhadze 15 listopada. Tego dnia Krzysztof Czyżewski przedstawi uczestnikom konferencji  Pogranicze - jako instytucję zajmującą się praktykowaniem "budowania mostów".
16 listopada odbędzie się konferencja naukowa w Lund, poświęcona Wilnu jako Litewskiej Jerozolimie - żydowskiemu centrum religijno-kulturalnemu, które po działaniach hitlerowców w czasie II wojny światowej praktycznie przestało istnieć.
Grupa międzynarodowych tłumaczy, twórców i znawców literatury zbada poezję Abrahama Suckewera oraz innych litewskich poetów. Głównymi tematami dyskusji będą: mniejszości i nacjonalizm, poezja i ludobójstwo, Suckewer w ZSRR i Izraelu.
 
Dzień później, 17 listopada, Krzysztof Czyżewski wygłosi w Centrum Badań Europejskich w Lund wykład pt. "Sztuka animacji kultury i praktyk międzykulturowych na przykładzie Ośrodka Pogranicze". Słuchaczy w temat wprowadzi prof. Barbara Tornquist-Plewa.
 
Relacje z konferencji:
 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI