Krzysztof Czyżewski uczestnikiem międzynarodowej konferencji poświęconej Wilnu i twórczości Abrahama Suckewera

 15-17 listopada


 
W dniach 15-17 listopada Krzysztof Czyżewski weźmie udział w konferencji w Szwecji, zatytułowanej „Vilna – Jerusalem of Lithuania - and The Poetry of Abraham Sutzkever”.
Konferencja, odbywająca się w Kopenhadze oraz na Uniwersytecie w Lund, zgromadzi znakomitą grupę uczonych zajmujących się tematyką Wilna i twórczości Abrahama Suckewera. Rozpoczną ją odczyty tłumaczeń utworów Suckewera w języku duńskim, szwedzkim i angielskim w Kopenhadze 15 listopada. Tego dnia Krzysztof Czyżewski przedstawi uczestnikom konferencji  Pogranicze - jako instytucję zajmującą się praktykowaniem "budowania mostów".
16 listopada odbędzie się konferencja naukowa w Lund, poświęcona Wilnu jako Litewskiej Jerozolimie - żydowskiemu centrum religijno-kulturalnemu, które po działaniach hitlerowców w czasie II wojny światowej praktycznie przestało istnieć.
Grupa międzynarodowych tłumaczy, twórców i znawców literatury zbada poezję Abrahama Suckewera oraz innych litewskich poetów. Głównymi tematami dyskusji będą: mniejszości i nacjonalizm, poezja i ludobójstwo, Suckewer w ZSRR i Izraelu.
 
Dzień później, 17 listopada, Krzysztof Czyżewski wygłosi w Centrum Badań Europejskich w Lund wykład pt. "Sztuka animacji kultury i praktyk międzykulturowych na przykładzie Ośrodka Pogranicze". Słuchaczy w temat wprowadzi prof. Barbara Tornquist-Plewa.
 
Relacje z konferencji:
 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

Szedyk

 

Raphael Rogiński - BACH Bleach - Sejny - LIVE

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI