Krzysztof Czyżewski w Gdańsku

Krysztof Czyżewski uczestniczy w wydarzeniach organizowanych w Gdańsku z okazji 30 rocznicy wolnych wyborów 4 czerwca.


 

 

 

 

Debata: "Demokracja obywateli - jak o nią dbać?" to tytuł panelu, w którym 4 czerwca wziął udział Krzysztof Czyżewski. Oprócz dyrektora Pogranicza udział w niej wzięli także: Edwin Bendyk, Kaja Puto, Karolina Wigura, Agnieszka Holland, Jan Kubik, Ewa Kulik, prowadzenie: Jacek Kołtan.

fotogaleria z debaty

relacja z debaty na Gdansk.pl

Debata “Demokracja obywateli - jak o nią dbać?” odbyła się w ramach Międzynarodowego Forum Obywatelskiego w ECS, 3 czerwca 2019 r Grzegorz Mehring/Archiwum ECS

Debata “Demokracja obywateli - jak o nią dbać?” odbyła się w ramach Międzynarodowego Forum Obywatelskiego w ECS, 3 czerwca 2019 r. Fot. Grzegorz Mehring/Archiwum ECS

 

 

Od 1 do 11 czerwca mieszkańcy Gdańska, a także tysiące odwiedzających, będą mogli wziąć udział w wydarzeniach związanych z rocznicą wyborów 4 czerwca. Panele dyskusyjne i pozostałe atrakcje związane z obchodami zostały rozlokowane w dziewięciu strefach. Chętni będą mogli odwiedzić:

strefę muzyczną – koncert „30 lat wolności”

strefę ECS – dyskusje, debaty i zwiedzanie wystawy

strefę społeczną – dyskusje i debaty

strefę kultury – wystawy poświęcone wyborom 4 czerwca

strefę Świętopełka – panele dyskusyjne

okrągły stół – tu zwiedzający będą mogli oddać się warsztatom manualnym

czytelnię wolności – spotkania z dziennikarzami i świadkami wydarzeń czerwca 89. roku

Międzynarodowe Forum Obywatelskie – debaty dotyczące wydarzeń czerwca 89. roku, a także demokracji i wspólnoty

strefę delegatów – debaty i panele dyskusyjne

Gospodarzem głównych wydarzeń jest miasto Gdańsk, najważniejszym miejscem obchodów ECS.

Gdańsk – obchody 4 czerwca w strefie muzycznej

Już we wtorek 4 czerwca, na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się Koncert Główny: „30 lat wolności”. Będzie to trzygodzinne widowisko multimedialne, które uświetnią czołowi wykonawcy polskiej sceny muzycznej. Wystąpią m.in. Oddział Zamknięty, Perfect, Dżem, Lady Pank, Maciej Maleńczuk, Kayah, Kasia Kowalska, Natalia Nykiel, Krzysztof Zalewski, IRA i wielu innych wokalistów i zespołów. Koncert rozpocznie się o godzinie 20, a wstęp na niego jest darmowy.

Gdańsk – obchody 4 czerwca w strefie ECS

Strefa Europejskiego Centrum Solidarności we wtorek 4 czerwca będzie miejscem debat oraz spotkań z historią. Wystawę stałą ECS będzie można zwiedzić w towarzystwie przewodników lub świadków tamtych wydarzeń. Gośćmi paneli dyskusyjnych będą m.in. Lech Wałęsa, Aleksandra Dulkiewicz, Janusz Steinhoff, Henryk Wujec oraz prof. Jerzy Stępień. W debatach udział wezmą m.in.: Krzysztof Bielecki, Waldemar Pawlak, Jerzy Buzek, Leszek Miller i Leszek Balcerowicz.

W ECS 4 czerwca nie zabraknie również projekcji filmów. Zwiedzający będą mogli zobaczyć materiały, które dotychczas nie zostały udostępnione publiczności. W audytorium będzie miała premiera filmu dokumentalnego „My Naród”.

Na Placu Solidarności 1 przy ESC w godzinach 9-11 odbędzie się wspólne śniadanie, którego celem jest integracja. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę, drożdżówki, chleb i dżem. Zachęcają również do przynoszenia własnych produktów.

Gdańsk – obchody 4 czerwca w strefie społecznej

Strefa Społeczna ulokowana przy sali BHP, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6, stanie się centrum dyskusji o Polsce, Europie i świecie. Będzie tu można porozmawiać m.in. z Leszkiem Balcerowiczem, Agnieszką Holland, Szymonem Hołownią, O. Jackiem Prusakiem, Tomaszem Sekielskim, Kubą Wojewódzkim, czy Lechem Wałęsą. Nie zabraknie również animacji dla dzieci.

Gdańsk – 4 czerwca w strefie kultury

4 czerwca strefa kultury obejmie prawie całe Główne Miasto. Zwiedzający będą mogli podziwiać wystawy związane z wydarzeniami 89. roku. Pośród zbiorów znajdą się pamiątki mieszkańców Gdańska, a także wystawa poświęcona Pawłowi Adamowiczowi. Nie zabraknie również wszelkiego rodzaju warsztatów przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Dokładne informacje na temat wydarzeń w poszczególnych strefach można znaleźć na stronie  2019gdansk.pl

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI