Krzysztof Czyżewski w Łucku (Ukraina)

Dyrektor Pogranicza gościem Międzynarodowego festiwalu literackiego Frontera. Łuck, 17-18 listopada 2018.


 

 

 

 

I Międzynarodowy Festiwal Kultury „Frontera” odbędzie się 17-18 listopada 2018 roku w Łucku na Ukrainie. Jest to festiwal współczesnej literatury europejskiej, którego celem jest znalezienie wspólnego kodu łączącego autora i czytelnika ponad granicami i kulturami.

Co roku w ramach festiwalu prezentowana będzie współczesna literatura innego kraju lub grupy krajów. W 2018 roku będą to: Ukraina, Białoruś, Polska i Łotwa. Uczestnikami są znani autorzy, menedżerowie kultury, tłumacze, krytycy, muzycy i miłośnicy teatru (m.in. Andrij Lubka, Max Kidruk, Oleksandr Boichenko z Ukrainy, Maris Salejs z Łotwy, Krzysztof Czyżewski). Podczas festiwalu odbywać się będą czytania, dyskusje, prezentacje nowości literatury, spektakle, przedstawienia muzyczne i teatralne, wycieczki.

Organizatorem jest organizacja publiczna "Artystyczne stowarzyszenie >>Stendal<<",  projekt wspierają: Wydział Kultury Łuckiej Rady Miejskiej, Konsulat Generalny RP w Łucku, Związek Pisarzy Łotwy.

W sobotę 17 listopada w godzinach 12:00-12:50 odbędzie się rozmowa Krzysztofa Czyżewskiego z Oleksanderm Bojczenką zatytułowana "Poeta w małym centrum świata" (miejsce: Pałac Kultury, ul. Bogdana Chmielnickiego 1)

W niedzielę 18 listopada w godzinach 13:00-14:30 Krzysztof Czyżewski wraz z Wiolettą Grzegorzewską wezmą udział w spotkaniu menedżerów kultury i studentów polonistyki (miejsce: coworking «Passage Interdit», ul. Nabereżna 42) 

Program Festiwalu

Media o Festiwalu

Monitor Wołyński (ukr.)

Natalia Denysiuk rozmawia z Krzysztofem Czyżewskim

Relacja z otwarcia Festiwalu

Chytomo


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI