Książki o Stanisławie Vincenzie

STANIŁAW VINCENZ humanista XX wieku 

Pod redakcją Mirosławy Ołdakowskiej-Kuflowej 

Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 

Lublin 2002

 

 

 

 

 

 

 

 


Zbiór prac poświęconych sylwetce i dziełom wybitnego humanisty XX wieku powstał dzięki współpracy trzydziestu naukowców i miłośników Stanisława Vincenza z Austrii, Czech, Polski, Ukrainy i Węgier. Są pośród nich historycy, krytycy literatury, folkloryści, teolodzy, muzykolodzy, filozofowie i etycy. Zostały one napisane i zebrane w roku 2001 w trzydziestą rocznicę śmierci pisarza. Zawarte tu teksty są interdyscyplinarnym ujęciem dorobku pisarza analizowane z perspektywy filozoficznej, religijnej, historycznej, społeczno-politycznej, literaturoznawczej, kulturoznawczej, lingwistycznej i folklorystycznej. Znajdziemy tu krąg zagadnień odnoszacy się do polsko-ukraińskich związków kulturowych oraz teksty dokumentujące podróże i wedrówki podejmowane śladami Stanisława Vincenza.

Więcej szukaj w zbiorach CDKP


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

 

LATO W POGRANICZU 

ZAPRASZAMY

LIPIEC-SIERPIEŃ 2020

Pobierz

Lato Pograniczu 2020.PDF (495.7 kB)

Lato Pograniczu 2020.JPG (4377.0 kB)

 

 

 

Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

Memorial Alice Oswald po polsku

 

O Dževadzie Karahasanie Miłosz Waligórski tłumacz

 

The Market / Targ

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI