Księga domu warsztaty artystyczne

Młodym kronikarzom, w zbieraniu regionalnej historii towarzyszyły warsztaty.


Umiejetności uczestników wzbogaciły warsztaty "Tu i Teraz" - fotograficzne pejzaże, prowadzone przez Radosława Krupińskiego.

Warsztaty poświęcone pejzażowi, jako jednemu z podstawowych gatunków fotografii, odbywały się pod roboczym hasłem: "Jeśli w pejzażu nie znajdziemy niczego dla nas interesującego w promieniu 5 metrów, to nie znajdziemy także dalej".

Fotografie powstałe podczas tego pleneru próbują obronić prawdziwość tego hasła. Zatem szukając interesujących tematów w fotografii pejzażowej szukaliśmy ważnych elementów przyrody i jej detali w okolicach dworu w Krasnogrudzie.

Kamień, drzewo, niebo - bo na tych elementach pejzażu postanowiliśmy się skupić - zawsze stanowią nie tylko kardynalnie podstawowe części, z których stwarzamy świat naszych przestrzeni, ale także i symbole, przez które nadajemy tym przestrzeniom sens. Dlatego tylko za pomocą nich spróbowaliśmy opowiadać o naszej najbliższej przestrzeni "Tu i Teraz" oraz z nich tylko próbowaliśmy stworzyć preteksty do dalszych i może bardziej interesujących opowieści o otaczającym nas świecie - bo to przecież także opowieści o nas samych.

Radosław Krupiński - fotograf od blisko 30 lat, animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu fotograficznego „PAcamera” oraz galerii fotografii PAcamera, istniejącej od wiosny 1999 roku.

Galeria zdjęć przedstawia fotograficzne pejzaże wykonane przez uczestników warsztatów

Fotograficzne pejzaże Radosław Krupiński


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI