Księga domu warsztaty artystyczne

Młodym kronikarzom, w zbieraniu regionalnej historii towarzyszyły warsztaty.


Umiejetności uczestników wzbogaciły warsztaty "Tu i Teraz" - fotograficzne pejzaże, prowadzone przez Radosława Krupińskiego.

Warsztaty poświęcone pejzażowi, jako jednemu z podstawowych gatunków fotografii, odbywały się pod roboczym hasłem: "Jeśli w pejzażu nie znajdziemy niczego dla nas interesującego w promieniu 5 metrów, to nie znajdziemy także dalej".

Fotografie powstałe podczas tego pleneru próbują obronić prawdziwość tego hasła. Zatem szukając interesujących tematów w fotografii pejzażowej szukaliśmy ważnych elementów przyrody i jej detali w okolicach dworu w Krasnogrudzie.

Kamień, drzewo, niebo - bo na tych elementach pejzażu postanowiliśmy się skupić - zawsze stanowią nie tylko kardynalnie podstawowe części, z których stwarzamy świat naszych przestrzeni, ale także i symbole, przez które nadajemy tym przestrzeniom sens. Dlatego tylko za pomocą nich spróbowaliśmy opowiadać o naszej najbliższej przestrzeni "Tu i Teraz" oraz z nich tylko próbowaliśmy stworzyć preteksty do dalszych i może bardziej interesujących opowieści o otaczającym nas świecie - bo to przecież także opowieści o nas samych.

Radosław Krupiński - fotograf od blisko 30 lat, animator życia kulturalnego i artystycznego Suwalszczyzny; współzałożyciel (razem ze Stanisławem J. Wosiem) klubu fotograficznego „PAcamera” oraz galerii fotografii PAcamera, istniejącej od wiosny 1999 roku.

Galeria zdjęć przedstawia fotograficzne pejzaże wykonane przez uczestników warsztatów

Fotograficzne pejzaże Radosław Krupiński


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

 

 

Współorganizator

 


 

Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

 

Budowa niewidzialnego mostu. Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim

 

 

 

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

 

 Mikkołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI