Kwiecień


30 kwietnia 2012 - 20+2 - Wieczór z Mistrzem: Max Furmański W trakcie wieczoru z Mistrzem, który odbył się w Białej Synagodze, nasi goście spotkali się z Maxem Furmańskim, i jego rodziną. Kantor opowiedział zebranym o swoim dzieciństwie w Sejnach, oraz o swojej rodzinie.
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Muzyka Miejsca - koncert w Białej Synagodze Relacja fotograficzna z koncertu "MUZYKA MIEJSCA” w którym udział wzięli: Max Furmański, Małgorzata Czyżewska, Aleksandra Bilińska, Raphael Rogiński, Marcin Masecki, oraz Orkiestra Muzyki Miejsca.
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Sympozjon Co widać z Pogranicza (II) [AUDIO] Druga część Sympozjonu  Co widać z Pogranicza (II)
30 kwietnia 2012 - 20+2 - Otwarte pracownie: Dzień 2 30 kwietnia w ramach OTWARTYCH PRACOWNI nasi goście mogli posłuchać na żywo muzyki zespołu Marycha River Brass Band, prowadzonego przez Mariana Szaryńskiego w kawiarni znajdującej się w przestrzeniach Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, oraz obejrzeć film „Tratwa Muzykantów” w  Kinie Domu Pogranicza.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Wieczór z Mistrzem: Odrodzenie miejsca - Nikos Stavroulakis [AUDIO] Na zakończenie dnia Krasnogrudzka Prowincja Pedagogiczna odbyło się spotkanie z  Nikosem Stavroulakisem , pisarzem, malarzem i inicjatorem odnowienia synagogi Etz Chaim w Chanii na Krecie oraz realizowania w niej programu spotkania kultur.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Runy pogranicza polsko-litewskiego - koncert zespołu ALNA Relacja fotograficzna z koncertu Runy Pogranicza Polsko-Litewskiego - koncert z udziałem zespołu ALNA. Część pieśni wraz z zespołem wykonał chór złożony z uczestników warsztatów pieśni litewskiej, które odbyły się tego samego dnia.
29 kwietnia 2012 - 20+2 - Otwarte Pracownie: Dzień 1 W trakcie pierwszej części dnia, nazwanej "Otwartymi poracowniami" nasi goście mogli - między innymi - uczestniczyć w warsztatach litewskiej pieśni, zwiedzić wystawę "Szukanie ojczyzny. Świadectwa i proroctwa Czesława Miłosza", lub obejrzeć filmowy zapis spektaklu "Dolina Issy" czy instalację "Piosenka o porcelanie". Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z tych wydarzeń.
rzeczy pierwsze rzeczy najmniejsze 28 kwietnia 2012 roku w ramach obchodów dwudziestego jubileuszu "Pogranicza" - " 20+2, czyli co widać z Pogranicza: 7 dni spotkania " w Domu Pogranicza odbył się wernisaż wystawy Wiesława Szumińskiego - „rzeczy pierwsze rzeczy najmniejsze” -  osiemnaście obrazów malowanych farbą akrylową na płótnie.
28 kwietnia 2012 - 20+2 - Agora Otwarcia + koncert "Ejbike Mame" [AUDIO] 28 kwietnia rozpoczęliśmy obchody dwudziestego jubileuszu "Pogranicza" - "20+2, czyli co widać z Pogranicza: 7 dni spotkania". Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z Agory Otwarcia, poprowadzonej przez Katarzynę Janowską, z udziałem Ireny Grudzińskiej-Gross, Tomasa Venclovy, Andrzeja Strumiłły i Cezarego Cieślukowskiego. Spotkanie w Białej Synagodze zakończyło się koncertem "Ejbike Mame".
27 kwietnia 2012 - Prezydent Bronisław Komorowski na Sejneńszczyźnie Prezydent wziął udział w święcie 55-lecia sejneńskiej Zawodowej Straży Pożarnej i 20-lecia Państwowej Straży Pożarnej.   Obchody strażackich jubileuszy z udziałem prezydenta rozpoczeły się o 10. na Placu Dominikańskim w Sejnach. Odbyła się Masz Święta oraz wręczono sztandar Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach.
26 kwietnia 2012 - Kroniki Sejneńskie dla gości z Ukrainy 26 kwietnia 2012, goście z Uniwersytetu w Białymstoku wraz z kierownictwem Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, rektorów uczelni z Żytomierza, Chmielnickiego, wybitnych przedstawicieli nauk pedagogicznych z Kijowa i Lwowa oraz przedstawicieli Senatu Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie obejrzeli w Białej Synagodze spektakl "Kroniki Sejneńskie".
23 kwietnia 2012 - Krzysztof Czyżewski na Międzynarodowej Konferencji „Tolerancja - europejskie perspektywy etyczno-społeczne” Krzysztof Czyżewski wziął udział w Międzynarodowej Konferencji "Tolerancja - europejskie perspektywy etyczno-społeczne", która odbyła się 23 kwietnia 2012, w Sali Audytoryjnej Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20) w Warszawie.  
20 kwietnia 2012 - Konferencja na temat "Obywatelskiego i samorządowego wymiaru Polskiej Polityki Zagranicznej" Krzysztof Czyżewski wziął udział w konferencji  na temat "Obywatelskiego i samorządowego wymiaru Polskiej Polityki Zagranicznej" Warszawa 20 kwietnia 2012, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
18 kwietnia 2012 - Pokaz Filmu "Joanna" Feliksa Falka w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Spotkanie z Feliksem Falkiem po pokazie filmu "Joanna" w Operze i Filharmonii Podlaskiej poprowadził Krzysztof Czyżewski.
18 kwietnia 2012 - Spotkanie z profesorem Sławomirem Brzoską w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej [FOTO] Autorskie spotkanie filmowe w ramach Lektorium Sejneńskiego w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.
18 kwietnia 2012 - projekcja filmowa 18 kwietnia 2012 w sali kinowej Ośrodka Pogranicze odbyło się spotkanie i projekcja filmowa dla uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej w Sejnach. 
16-20 kwietnia 2012 - Plener 9 Pracowni Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pt. Pamięć granicy – granica pamięci W dniach 16-20 kwietnia 2012 odbywał się w Krasnogrudzie plener 9 Pracowni Działań Przestrzennych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pt. Pamięć granicy – granica pamięci.
28 marca - 2 kwietnia 2012 - Lektorium Sejneńskie w Wilnie Relacja fotograficzna z wyjazdu Lektorium Sejneńskiego do Wilna. Autorem fotografii jest Wiesław Szuminski.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI