Kwiecień


25 kwietnia 2013 - bajki "Pogranicza" oraz spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim w CaféTHEI W czwartek, 25 kwietnia 2013 o godz. 18 w CaféTHEI we Wrocławiu zaprezentowano filmy animowane stworzone w Ośrodku "Pogranicze". Po pokazie odbyła się również dyskusja z Krzysztofem Czyżewskim, który był gościem wydarzenia.
30 kwietnia 2013 w Galerii Biała Synagoga i Domu Pogranicza Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy.
30 kwietnia 2013 - Filmy nagrodzone w Chorwacji Filmy z Filmowej Kolekcji Bajek "O sierocie" i "O poduszeczce" zdobyły nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży Varaždin w Chorwacji.  
27-28 kwietnia 2013 - Sobota z Niedzielą - spotkanie w Krasnogrudzie W ostatnią sobotę i niedzielę kwietnia odbyła się pierwsza odsłona z nowego cyklu spotkań sąsiedzkich "Sobota z Niedzielą" . Przygotowana została wystawa fotografii portretów mieszkańców Krasnogrudy i okolic pt. "Krasnogrudzkie historie sąsiedzkie” , która wypełniła fragment przestrzeni parku krasnogrudzkiego. 
27 kwietnia 2013 - Zajęcia w Pracowni Archeologicznej 27 kwietnia 2013 roku odbyły się zajęcia w Pracowni Archeologicznej. Uczestnicy zajęć uczyli się technik rysunku wykorzystywanych w trakcie dokumentowania wykopalisk oraz planowali etapy prac związanych z budową makiety grodziska.
26 kwietnia 2013 - Pogranicze na uroczystościach sadzenia Lasu Pamięci Powstania Styczniowego W uroczystościach organizowanych przez Nadleśnictwo Głęboki Bród wzięli także udział mieszkańcy regionu, leśnicy oraz Prezydentowa Anna Komorowska.
26 kwietnia 2013 w Galerii Biała Synagoga i Dom Pogranicza Urszula Wasilewska - sejneńska kuratorka wystawy "Wielki terror" , poprowadziła spotkanie wokół ekspozycji, opowiadając o zbrodniach przeciwko ludzkości popełnionych w ZSRR w 1937-1938 roku, oraz o pracy w latach 2008-2011 dokumentalisty i fotografa Tomasza Kizny - autora wystawy.
25-26 kwietnia 2013 - Szkolenie „Partnerstwo – jestem na tak” W dniach 25-26 kwietnia 2013 roku odbyło się szkolenie „Partnerstwo – jestem na tak” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Euroregion Niemen” oraz Fundację Pogranicze w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krasnogrudzie. Tematem przewodnim spotkań była problematyka szeroko pojętej ekonomii społecznej: budowanie partnerstw lokalnych na rzecz ekonomii społecznej, promocji i zatrudnienia w sektorze ekonomii społecznej. W warsztatach uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji oraz instytucji...
24-28 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza na festiwalu Animocje 2013 "Bajka o Cyganie i czerwonym wężu" zakwalifikowała się do konkursu w kategorii twórców nieprofesjonalnych w ramach festiwalu Animocje 2013, który odbył się  24-28 kwietnia 2013.
21 kwietnia 2013 - Atlantyda Pogranicza - zajęcia w Krasnogrudzie W niedzielę, 21 kwietnia, w Dworze w Krasnogrudzie, odbyły się pierwsze zajęcia polskiej grupy uczestników projektu „Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szlak kulturowy” . Osiemnastoosobowa grupa uczestników  to gimnazjaliści i licealiści z Augustowa, Sejn i Suwałk oraz  nauczyciele prowadzący zajęcia.
20 kwietnia 2013 - Wyprawa archeologiczna na grodzisko w Żubronajciach 20 kwietnia 2013 w ramach Pracowni Archeologicznej odbyła się wyprawa terenowa na grodzisko w Żubronajciach.
20 kwietnia 2013 - Warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka 20 kwietnia 2013 roku odbyły się warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Giżycka.
19 kwietnia 2013 - "Nasz mały PRL" - spotkanie autorskie w kawiarni "Piosenka o porcelanie" 19 kwietnia 2013 r. o godzinie 19.00 w kawiarni "Piosenka o porcelanie" w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyło się spotkanie z Izabelą Meyzą i Witoldem Szabłowskim wokół książki "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem" .
19 kwietnia 2013 - Rozwój potencjału turystycznego sieci współpracy klaser Suwalszczyzna – Mazury w partnerstwie z sektorami kreatywnymi 19 kwietnia 2013 roku Suwalska Izba Rolno-Turystyczna w Suwałkach zorganizowała szkolenie w ramach projektu „Rozwój potencjału turystycznego sieci współpracy klaser Suwalszczyzna – Mazury w partnerstwie z sektorami kreatywnymi”. Spotkanie, w którym Fundację Pogranicze reprezentowała Joanna Frol, służyło nawiązaniu  współpracy pomiędzy instytucjami świadczącymi usługi edukacyjne, rekreacyjne, kulturalne oraz turystyczne pod kątem szkolnych grup przyjazdowych.
Romowie Europy 18 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Domu Pogranicza w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Romowie Europy" autorstwa Piotra Wójcika. Otwarciu wystawy towarzyszyło spotkanie z cyklu „Debaty na rzecz dialogu”. Z Piotrem Wójcikiem rozmawiali Bożena Szroeder z Fundacji Pogranicze, Kinga Orzeł z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Tomasz Kizny, fotograf i dokumentalista.
18 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Warszawa Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
16-17 kwietnia 2013 - Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szklak kulturowy - Szkolenie 16-17 kwietnia 2013 roku  Ksenija Konopek  wzięła udział w szkoleniu dotyczącym sprawozdawczości w projekcie  Atlantyda Pogranicza – transgraniczny szklak kulturowy , realizowanym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja . Szkolenie jest organizowane i prowadzone przez Filię Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Olsztynie we współpracy ze Wspólnym Sekretariatem Technicznym.
17 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Lublin Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
16 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Poznań Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt  " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu "  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
15-18 kwietnia 2013 - Pogranicze uczestnikiem Konferencji i3’2013 W dniach 15-18 kwietnia 2013 roku Pogranicze uczestniczyło w odbywającej się w Poznaniu Konferencji i3: „Internet – Infrastruktury – Innowacje”. W spotkaniu wzięło udział blisko 350 uczestników i 40 prelegentów specjalistów z dziedziny Internetu przyszłości, usług nowej generacji oraz infrastruktury danych dla nauki i społeczeństwa informacyjnego.
15 kwietnia 2013 - Spotkanie wokół książki "Rahel Varnhagen" - Wrocław Ośrodek „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” i Fundacja Pogranicze zaprosili na spotkania wokół książki Hanny Arendt " Rahel Varnhagen, Historia życia niemieckiej Żydówki z okresu romantyzmu " wydanej w Wydawnictwie Pogranicze.
13 kwietnia 2013 - Wykład pt. "Grodziska Sejneńszczyzny" 13 kwietnia 2013 o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie (Sala Powrotu) w ramach Pracowni Archeologicznej zainaugurowany został cykl wykladów "Szlakiem warowni Jaćwieży" .
12-13 kwietnia 2013 - Lektorium Sejneńskie w Krasnogrudzie 12 i 13 kwietnia trwało czwarte już spotkanie Lektorium Sejneńskiego w ramach pracy nad multimedialnym przewodnikiem po dworze krasnogrudzkim, który realizowany jest w  w ramach IV edycji   Akademii Orange .
Wielki terror 11 kwietnia 2013 o godzinie 18.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wystawy "Wielki terror", zrealizowanej przez Tomasza Kizny. Wystawa dostępna była do 8 czerwca 2013 roku.
10 kwietnia 2013 - Krzysztof Czyżewski wziął udział w DEBACIE EUROPEJSKIEJ w Estonii 10 kwietnia 2013 roku o godzinie 18.00 w Estońskim Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w wydarzeniu DEBATA EUROPEJSKA wziął udział Krzysztof Czyżewski.
7 kwietnia 2013 - Koncert solidarnych z rodziną pogorzelców w wykonaniu Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego zagrała koncert solidarnych z rodziną pogorzelców ze Studzianego Lasu. Biała Synagoga w Sejnach 7 kwietnia (niedziela) godz. 17.00
6 kwietnia 2013 - Inauguracja Pracowni Artystycznych Pogranicza 6 kwietnia o godz. 11.00 w Białej Synagodze w Sejnach (niestety z powodu warunków atmosferycznych miejsce spotkania musiało zostać przeniesione) przedstawione zostały plany i programy, które chcemy realizować z dziećmi i młodzieżą z Krasnogrudy, Sejn, Gib, Krasnowa i innych okolicznych miejscowości. 
5-6 kwietnia 2013 - Bajki Pogranicza wyróżnione w IV edycji Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego 5-6 kwietnia 2013 odbyła się IV edycja Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego. Po raz kolejny na scenie festiwalu gościło ponad 100 artystów z warszawskich liceów - aktorów, muzyków i tancerzy. Bajki Pogranicza zostały wyróżnione w kategorii Film.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI