Kwiecień


28 kwietnia 2001 W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach odbyło się spotkanie "Edukacja regionalna, dziedzictwo kulturowe w regionie" objęte projektem Centrum Animacji Kultury. Podczas spotkania wykład wygłosił Wiesław Szumiński, autor wystawy "Stolica świata Proroka Ilji", uczestnicy obejrzeli spektakl "Kroniki sejneńskie" (godz. 17.00) i wysłuchali opowieści sejneńskiej Bożeny Szroeder. 
26 kwietnia 2001 Z inicjatywy Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego uczniowie dwóch klas gimnazjalnych z Kłodzka odwiedzili Ośrodek "Pogranicze". Obejrzeli spektakl "Kroniki sejneńskie" i wysłuchali opowieści sejneńskiej Bożeny Szroeder. 
24 kwietnia 2001 "Prokuratura Rejonowa w Sejnach odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko Janowi T. Grossowi, którego książkę  Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka  wydał miejscowy Ośrodek "Pogranicze" - poinformowała "Gazeta Współczesna" w artykule  Nie było przestępstwa .  
12 kwietnia 2001 W "Przeglądzie Powiatowym" ukazała się rozmowa Janusza Ostrowskiego z Krzysztofem Czyżewskim, nosząca tytuł  Sejny z synagogą w tle , a poświęcona dyskusji, jaką wywołało wydanie książki  Sąsiedzi   Jana Tomasza Grossa. 
9-10 kwietnia 2001 Z wizytą w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach przebywała Karin Wolff, niemiecka tłumaczka tekstów Brunona Schulza i Jerzego Ficowskiego. Głównym celem jej wizyty było przygotowanie prezentacji książek Wydawnictwa "Pogranicze" w Niemczech. 
9 kwietnia 2001 Podróż Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej do Stanów Zjednoczonych, pobyt w ośrodku Sitka w stanie Oregon. 
5-8 kwietnia 2001 W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach odbyła się konferencja na temat "Animacja kultury - doświadczenie i przyszłość". W programie znalazły się wykłady, prezentacje filmowe, spektakl "Kroniki sejneńskie", wernisaż wystawy fotografii z wyprawy "Szkoły pogranicza" do Ukrainy, Mołdawii i Rumunii autorstwa Agnieszki Szyszko i Jerzego Czyżyńskiego. 
1 kwietnia 2001 W Wojskowym Ośrodku Kultury "Dom Żołnierza" w Bielsku-Białej odbyła się promocja książki Ryszarda Bilskiego  Wielki Post w Osiemnastym Batalionie .  
30 marca - 1 kwietnia 2001 III sesja "Szkoły pogranicza" z udziałem studentów Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Program obejmował przygotowanie wystawy "Podróż Pogranicza", a także warsztat lidera prowadzony przez Dariusza Jachimowicza. 
1 stycznia - 20 kwietnia 2001 W Białej Synagodze można było oglądać wystawę "Staroobrzędowcy na Suwalszczyźnie" autorstwa Wiesława Szumińskiego, a w dawnej jesziwie wystawę "Stolica świata Proroka Ilji". 
1

Szukaj na stronie

Pogranicze on-line - prezentacja w przestrzeni wirtualnej naszych artystycznych i edukacyjnych działań w Sejnach i Krasnogrudzie, a także na innych pograniczach świata.

Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza

 

 

Mikołaj Trzaska i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. 8 sierpnia 2020

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

TONY JUDT LECTURE, wykład Krzysztofa Meissnera - Fizyka i transcendencja

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa - Kuba Więcek Trio - 24 lipca 2020

III Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

II Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

I Debata WOKÓŁ XENOPOLIS

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI