Kwiecień


28 kwietnia 2001 W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach odbyło się spotkanie "Edukacja regionalna, dziedzictwo kulturowe w regionie" objęte projektem Centrum Animacji Kultury. Podczas spotkania wykład wygłosił Wiesław Szumiński, autor wystawy "Stolica świata Proroka Ilji", uczestnicy obejrzeli spektakl "Kroniki sejneńskie" (godz. 17.00) i wysłuchali opowieści sejneńskiej Bożeny Szroeder. 
26 kwietnia 2001 Z inicjatywy Kłodzkiego Towarzystwa Oświatowego uczniowie dwóch klas gimnazjalnych z Kłodzka odwiedzili Ośrodek "Pogranicze". Obejrzeli spektakl "Kroniki sejneńskie" i wysłuchali opowieści sejneńskiej Bożeny Szroeder. 
24 kwietnia 2001 "Prokuratura Rejonowa w Sejnach odmówiła wszczęcia śledztwa przeciwko Janowi T. Grossowi, którego książkę  Sąsiedzi. Historia zagłady żydowskiego miasteczka  wydał miejscowy Ośrodek "Pogranicze" - poinformowała "Gazeta Współczesna" w artykule  Nie było przestępstwa .  
12 kwietnia 2001 W "Przeglądzie Powiatowym" ukazała się rozmowa Janusza Ostrowskiego z Krzysztofem Czyżewskim, nosząca tytuł  Sejny z synagogą w tle , a poświęcona dyskusji, jaką wywołało wydanie książki  Sąsiedzi   Jana Tomasza Grossa. 
9-10 kwietnia 2001 Z wizytą w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach przebywała Karin Wolff, niemiecka tłumaczka tekstów Brunona Schulza i Jerzego Ficowskiego. Głównym celem jej wizyty było przygotowanie prezentacji książek Wydawnictwa "Pogranicze" w Niemczech. 
9 kwietnia 2001 Podróż Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej do Stanów Zjednoczonych, pobyt w ośrodku Sitka w stanie Oregon. 
5-8 kwietnia 2001 W Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach odbyła się konferencja na temat "Animacja kultury - doświadczenie i przyszłość". W programie znalazły się wykłady, prezentacje filmowe, spektakl "Kroniki sejneńskie", wernisaż wystawy fotografii z wyprawy "Szkoły pogranicza" do Ukrainy, Mołdawii i Rumunii autorstwa Agnieszki Szyszko i Jerzego Czyżyńskiego. 
1 kwietnia 2001 W Wojskowym Ośrodku Kultury "Dom Żołnierza" w Bielsku-Białej odbyła się promocja książki Ryszarda Bilskiego  Wielki Post w Osiemnastym Batalionie .  
30 marca - 1 kwietnia 2001 III sesja "Szkoły pogranicza" z udziałem studentów Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Program obejmował przygotowanie wystawy "Podróż Pogranicza", a także warsztat lidera prowadzony przez Dariusza Jachimowicza. 
1 stycznia - 20 kwietnia 2001 W Białej Synagodze można było oglądać wystawę "Staroobrzędowcy na Suwalszczyźnie" autorstwa Wiesława Szumińskiego, a w dawnej jesziwie wystawę "Stolica świata Proroka Ilji". 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI