Lektura Vincenza – recepcja i inspiracje: ankieta

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony www.vincenz.pl, na której – w zakładce „Materiały” – opublikowano nadesłane dotychczas odpowiedzi na ankietę Czytanie Vincenza (http://www.vincenz.pl/pages/ankiety-16.html). Znajdują się wśród nich głosy ludzi nauki oraz przedstawicieli różnych dziedzin sztuki, m.in. teatru, filmu, architektury.


Równie cenne są wypowiedzi turystów zafascynowanych Huculszczyzną i czytelników uwiedzionych prozą Vincenza. Ankieta nabrała już zasięgu międzynarodowego, a w świetle ostatnich wydarzeń na Ukrainie twórczość „pisarza uniwersalnego dialogu” i orędownika porozumienia między narodami nabiera niezwykle aktualnego charakteru.

Okres nadsyłania odpowiedzi został przedłużony do końca 2014 r., dlatego też jeżeli zechcieliby Państwo wzbogacić tę antologię swoim głosem, będę szczerze zobowiązany.

dr Jakub Żmidziński, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

PS

Korzystając z okazji, pragnę zainteresować Państwa dokumentem Wojciecha Jachymiaka Redyk karpacki, zrealizowanym w roku 2013. Jest to filmowa impresja na temat autentycznego redyku, który odbył się latem ubiegłego roku w Karpatach. Wiele zawartych  w niej zdjęć zostało zrealizowa­nych na Huculszczyźnie, a pisarstwo Vincenza stanowi pewnego rodzaju filozoficzne spoiwo narracji filmowej, w której i mnie przyszło wziąć udział. Podaję link do trzyminutowej zapowie­dzi:

http://www.news.humanuniversity.pl/prapremiera_redyk_karpacki.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI