Lipiec


14 lipca 2013 - Rozmowa z Krzysztofem Czyżewskim W niedzielę 14 lipca, o godz. 23.30 w TVN 24 w programie "Inny punkt widzenia" - Grzegorz Miecugow rozmawiał z Krzysztofem Czyżewskim.
13 lipca 2013 - Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego 13 lipca 2013 o godz. 20.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego.
12 lipca 2013 - Alte Zachen Alte Zachen (jid. Stare Rzeczy) to zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego (Shofar, Wovoka, Cukunft…) i współtworzony przez Olę Rzepkę (Drekoty, Wovoka…), Bartka Tycińskiego i Macia Morettiego (Mitch and Mitch, Baaba, Paristetris…). Muzycy słynący z kompulsywnej aktywności muzycznej tym razem spotykają się w zespole, w którym wykonują chasydzkie niguny mieszając je z muzyką rock 'n rollową, surferską czy psychodeliczną. Ich pierwsza płyta "Total Gimel" to hołd...
12 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 12 Ostatni dzień Atlantydy upłynął na ostatnim wspólnym posiłku, śpiewie i pożeganiu. Już trwają przygotowania do kolejnego spotkania w Kiejdanach.
11 lipca 2013 - Camera Pro Classica 11 lipca 2013 roku o godz. 20.00 w Białej Synagodze odbył się koncert utworów klasycznych w wykonaniu Magdaleny Bojanowicz i Macieja Frąckiewicza. Program: Astor Piazzolla - Le Grand Tango Krszysztof Penderecki - Divertimento na wiolonczelę solo Jan Sebastian Bach - Sonata g-moll na violę da gamba i basso continuo BWV 1029 Krzysztof Penderecki - Sinfonietta na akordeon solo Mikołaj Majkusiak- Rhythms of doubts Maciej Frąckiewicz - akordeon
11 lipca 2013 - Oczarowanie Tajemnicą - "Światło i czas" 11 lipca 2013 o godz. 18.00 w piwnicach Domu Pogranicza w ramach Sejneńskich Spotkań z Nauką 2013 " Oczarowanie Tajemnicą " odbył się wykład  prof. Marka Trippenbacha z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pt." Światło i czas ".
11 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 11 W czwartek odbyła się prezentacja efektów pracy uczestników Atlantydy Pogranicza. Zaprezentowali oni swoje prace plastyczne, fotograficzne i tkackie. Zabrzmiały także pieśni, których młodzi ludzie nauczyli się w trakcie warsztatów śpiewu.
10 lipca 2013 - Koncert zespołu SLALOM (Tyciński/Weber/Zemler) w kawiarni „Piosenka o porcelanie” [FOTO] 10 lipca 2013 roku odbył się koncert zespołu SLALOM  (Tyciński/Weber/Zemler) w kawiarni „Piosenka o porcelanie” w ramach Lata w Pograniczu  w Dworze w Krasnogrudzie.
10 lipca 2013 - Krzysztof Czyżewski na Slot Art Festival Krzysztof Czyżewski był gościem specjalnym na Slot Art Festival w Lubiążu k. Wrocławia. Wygłosił wykład na temat kultury głębokiej i poszukiwania swojego miejsca i korzeni we współczesnym świecie.
10 lipca 2013 - Filmowa Kolekcja Bajek – „Opowieści pogranicza” 10 lipca 2013 roku o godz. 18.00 w piwnicach Domu Pogranicza odbyła się projekcja  Filmowej Kolekcji Bajek – „Opowieści pogranicza”.  
10 lipca 2013 - warsztaty dla gości z Bielskiego Domu Kultury 10 lipca odbyły się warsztaty dotyczące pracy Pogranicza dla gości z Bielskiego Domu Kultury. W spotkaniu udział wzięli dyrektor Bielskiego Domu Kultury – Małgorzata Bil Jaruzelska oraz instruktorzy Domu Kultury. Spotkanie prowadziła Bożena Szroeder.
10 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 10 Ostatnia już wyprawa z Piotrem Malczewskim ruszyła wcześnie rano i zabrała uczestników do Stańczyk i okolic gdzie umieścili kolejne geocache. Młodzież przed południem przygotowywała finałową prezentację, a po południu miała okazję zobaczyć miasta Suwałki i Augustów.
9 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 9 Dzień dziewiąty warsztatów rozpoczął się kolejną wyprawą z Piotrem Malczewskim i rozmieszczeniem skrzynek do geocachingu. W tym samym czasie grupy kontynuowały pracę fotograficzną i plastyczną. W ramach przygotowania do prezentacji, która ma odbyć się 11 lipca odbyło się wspólne spotkanie wszystkich grup.
9 lipca 2013 - Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego 9 lipca 2013 o godz. 20.00 w Białej Synagodze w Sejnach odbył się koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego.
8 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 8 Ósmy dzień warsztatów upłynął na pracy pod kierunkiem Marka Skorupskiego, Wiesława Szumińskiego oraz Mirki Korbańskiej. Jednak dzień rozpoczęło spotkanie z Małgorzatą Czyżewską, która przedstawiła pracę projektów Trakt Krasnogrudzki i Klasa Dziedzictwa oraz spektakl "Dolina Issy wg Czesława Miłosza", który wystawiany był w parku krasnogrudzkim. 
7 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 7 Siódmy dzień Atlantydy Pogranicza rozpoczął się warsztatami poezji z Krzysztofem Czyżewskim oraz kontynuacją warsztatów fotograficznych z Markiem Skorupskim. Pracownia fotograficzna odbyła wyprawę warsztatową do dworu rodziny Borewiczów w Klejwach. Prace trwały także w pracowni plastycznej pod kierunkiem Wiesława Szumińskiego. Wieczorem odbyło się spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim.  
7-13 lipca 2013 - Warsztaty Animacji z Darią Kopiec Prace nad filmami do czwartej Filmowej Kolekcji Bajek rozpoczęła Daria Kopiec. Wraz z młodzieżą realizowała zdjęcia do dwóch filmów, które już w grudniu będzie można zobaczyć w Białej Synagodze w Sejnach.
6 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 6 Podczas szóstego dnia Atlantydy Pogranicza w Kranogrudzie kontynuowana była praca w pracowniach śpiewu i grafiki. Bożena Szroeder poprowadziła warsztat teatralny na temat pojęcia zadomowienia, domu i wyjścia z domu. Nowym elementem warsztatów były zajęcia fotograficzne prowadzone przez Marka Skorupskiego.
5 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 5 Piąty dzień warsztatów rozpoczęto spotkaniem z Bożeną Szroeder. Wszystkie grupy uczestniczyły w zajęciach integracyjnych, zabawach teatralnych z użyciem rekwizytu -liny. Pojęcia: wyspa, archipelag, osobność, inność, granica, spotkanie. Budowanie etiud na temat: emigranci, ślepcy, żebracy, szaleńcy. Zajęcia na temat przekraczania granic w sobie. 
4 lipca 2013 - Oczarowanie Tajemnicą - "Fizyka wokół nas" 4 lipca 2013 o godz. 18.00 w piwnicach Domu Pogranicza w ramach Sejneńskich Spotkań z Nauką 2013 " Oczarowanie tajemnicą "odbył się wykład prof. Andrzeja Wysmołka z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pt. "Fizyka wokół nas".
ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela ISRAEL_TAGS - fotografie z Izraela wystawa do obejrzenia w Domu Pogranicza do 30 października 2013 roku. Zapraszamy. TAGS -  słowa kluczowe, etykiety, oznaczenia, skojarzenia, znaczniki. Jadąc do Izraela po raz pierwszy, miałem głowę pełną różnych tagów: Żyd_Arab_Konflikt_Modlitwa_Mesjasz_Ziemia_Święta_Ziemia_Niczyja_
4 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 4 Czwarty dzień Atlantydy to również praca warsztatowa w grupach.  Tego dnia Mirosława Korbańska  zdejmowała z młodzieżą  formy z głazów narzutowych . Utworzono z nich pozytywy, które maja służyć jako elementy papierowych lamp. Przygotowano również trójnogi, które będą podstawą lampy.
3 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 3 Trzeci dzień warsztatów rozpoczął się wyprawą jednej z grup do położonej w dolinie Czarnej Hańczy   miejscowości Turtul i Suwalskiego Parku Krajobrazowego.   Przewodnikiem wyprawy był Piotr Malczewski. 
2 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 2 Dzień drugi spotkania był pierwszym dniem warsztatowym dla młodzieży. Wiesław Szumiński poprowadził spotkanie na temat projektowania i wykonania obiektów rzeźbiarskich - "skrytek geocachingowych", w których umieszczone zostaną informacje dotyczące ważnych punktów transgranicznego szlaku kulturowego a które rozmieszczone będą w przestrzeni objętej projektem "Atlantyda Pogranicza".
1 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 1 Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu "Atlantyda Pogranicza. Transgraniczny szlak kulturowy". Przez kolejne dni młodzież z Litwy, Polski i Kaliningradu będzie uczestniczyć w spotkaniach z artystami i twórcami, którzy  przygotują ich do pracy nad kreśleniem szlaku kulturowego pomiędzy trzema krajami. 
1-6 lipca 2013 - Warsztaty animacji z Joanną Polak Czwarta już Filmowa Kolekcja Bajek wkracza w etap produkcji. Pracę w tym roku rozpoczynamy od realizacji dwóch filmów pod opieką Joanny Polak. Tym razem opracowane były historie z okolic Krasnogrudy.   Przeczytaj więcej o Filmowej Kolekcji Bajek...
«  1 2

Szukaj na stronie

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

 

Z rezydentką Kaciaryną Czekatouskają rozmawia Krzysztof Czyżewski. 

Krasnogruda 2 marca 2021

 

    


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 


Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 


 

  

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI