lipiec


Spotkanie w Gabowych Grądach na temat świata, baśni, bajek, legend. Spotkanie z paniami z zespołu "Riabina" w ramach programu "Sejneńska Ksiega Baśni"
List Macieja Faszczewskiego do Birutė Jonuškaitė.  Maciej i Igor będą współtwórcami baśni.
Sejneńska Księga Baśni. Spotkanie z Małgorzatą Sporek-Czyżewską wokół baśni sejneńskich i opowieści o  dawnym świecie staroobrzędowców.
Muzealnicy z Polski i Litwy w Krasnogrudzie 24 lipca 2021 - prezentacja wystawy "Miłosz | Szukanie ojczyzny" dla goszczących we dworze muzealników z Polski i Litwy, którzy spotkali się wokół tworzenia szlaku literackiego miejsc związanych z pisarzami po dwóch stronach granicy.
Warsztaty w Sejnach i Krasnogrudzie Uczniowie z Zespołu Szkół w Szczekocinach uczestniczyli w wyprawie edukacyjno-badawczej pod patronatem Fundacji im. Romana Czerneckiego 20-24 lipca 2021
UWAGA Zmiana godziny. Spotkanie autorskie. Zapraszamy do Krasnogrudy 24 lipca (sobota) 2021 roku, godz. 19.00 - Pogranicze zaprasza na spotkanie z Urszulą Zajączkowską zatytułowane "Poezja patyków, badyli"
Sejneńska Księga Baśni. Spotkanie młodych pisarzy z Agatą Tuszyńską Kolejne ze spotkań wokół baśni, legend i bajek istniejących i wymyślanych.
Wieczór autorski. Zapraszamy. 16 lipca 2021 - Pogranicze zaprasza na spotkanie autorskie z Agatą Tuszyńską pt. "Tkanie opowieści". Rozmowę z autorką wokół jej książki  "Mama zawsze wraca" prowadzi Małgorzata Sporek-Czyżewska.
Warsztaty w Krasnogrudzie. Zapraszamy DWÓR MIŁOSZA W KRASNOGRUDZIE - zapraszamy na warsztaty od poniedziałku do czwartku o godz. 11.00
Renata Lis o ,,Słoniu Południowym" Arczil Kikodze ,,Słoń południowy", przeł. Małgorzata Nowakowska, Wydawnictwo Pogranicze 2020
Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w Pucku  Telewizja TTM - Estera Wiaduch, Monika Wejer
Międzynarodowe Forum Kultury i Poezji - ,,Kuszenie mistrza" Zapis rozmowy Krzysztofa Czyżewskiego z Tomasem Venclovą, 01.07.2021
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI