Lipiec


25 lipca 2000 Spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim na temat działalności "Pogranicza" w Wilnie oraz koncert Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego na Uniwersytecie Wileńskim podczas Letniej Szkoły Języka i Kultury Jidysz, organizowanej przez Uniwersytet Oksfordzki i Centrum Kultur Bezpaństwowych w Wilnie. 
24 lipca 2000 Telewizja Polska przystąpiła do realizacji odcinka programu "Rozmowy na koniec wieku" z udziałem Krzysztofa Czyżewskiego.
23 lipca 2000 Przyjazd do Ośrodka "Pogranicze" w Sejnach 15 stypendystów Fundacji Fulbrighta z USA w ramach programu Fundacji Europejskiej Współpracy Młodzieży z Torunia. Celem programu było zbadanie wpływu przemian po 1989 roku na rozwój i współczesny obraz Polski. 
20-23 lipca 2000 Sejneńskie "Pogranicze" odwiedzili Żydzi pochodzący z Sejn, mieszkający obecnie w Izraelu i Stanach Zjednoczonych. Wśród nich był też Max Furmański, kantor urodzony w Sejnach w 1934 roku, mieszkający obecnie w Stanach Zjednoczonych, autor wielu płyt i książki autobiograficznej. Max Furmański spotkał się z zespołem Teatru Sejneńskiego i Kapeli Klezmerskiej. 
20 lipca 2000 Tadeusz Słobodzianek, prezes Towarzystwa Wierszalin, przekazał do zbiorów Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza bogate zbiory związane z historią religijnej sekty Proroka Ilji w Wierszalinie. 
18 lipca 2000 W Przegorzałach pod Krakowem odbywały się zajęcia Letniej Szkoły Środkowoeuropejskiej organizowanej przez New School of Social Research w Nowym Jorku. Jednym z punktów programu było spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim dotyczące działalności "Pogranicza". 
16 lipca 2000 Wizyta w "Pograniczu" M. Eles z Budapesztu. 
Staroobrzędowcy na Suwalszczyźnie W okresie 14 lipca - 31 sierpnia 2000 w Białej Synagodze była prezentowana wystawa fotografii "Staroobrzędowcy na Suwalszczyźnie" dokumentujących kulturę tej grupy wyznaniowej. Fotografie Eugeniusz Iwaniec i Wiesław Szumiński.
Wiesław Szumiński; malarstwo, ilustracje, rzeźba. 14 lipca 2000 w Galerii Papuciarnia odbył się wernisaż wystawy obrazów olejnych, glinianych ksiąg i ilustracji do książek Jerzego Ficowskiego, Brunona Schulza i Szymona An-skiego, autorstwa Wiesława Szumińskiego. Wystawa była prezentowana do 31 sierpnia 2000.
14 lipca - 20 sierpnia 2000 W lipcu i sierpniu w Białej Synagodze w każdy piątek, sobotę i niedzielę miały miejsce prezentacje składające się ze spektakli "Dybuk" i "Wijuny" oraz koncertów Kapeli Klezmerskiej. 
10-12 lipca 2000 Warsztaty muzyczne Kapeli Klezmerskiej z udziałem Davida Krakauera w Czarnej Buchcie.
9-15 lipca 2000 Wizyta w Ośrodku "Pogranicze" Jana Tomasza Grossa, autora książki "Sąsiedzi" wydanej przez Wydawnictwo "Pogranicze". 
9-13 lipca 2000 Muzyka Stetła  to hasło podróży jaką odbył w tych dniach David Krakauer i muzykanci Kapeli Klezmerskiej przez miasteczka wschodniej Polski - Włodawę, Międzyrzecz Podlaski, Parczew. Podróż zakończyła się warsztatami muzycznymi Kapeli Klezmerskiej prowadzonymi przez Davida Krakauera w Sejnach i Czarnej Buchcie. 
6-9 lipca 2000 Teatr Sejneński i Kapela Klezmerska w podróży do Galicji - Tarnów, Bobowa i Kraków.  W Tarnowie udział w Dniach Kultury Żydowskiej, do Bobowej - szlakiem galicyjskich chasydów, a w Krakowie uczestnictwo w X Festiwalu Kultury Żydowskiej.
5-6 lipca 2000 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w odbywającej się w Warszawie konferencji "Dyplomacja kulturalna. Miejsce kultury w polskiej polityce zagranicznej".
3-6 lipca 2000 Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego brała udział w Dniach Kultury Żydowskiej w Tarnowie. 
Skamieniałej trawie - Monika Piwowarska-Kulisa 27 maja 2000 w Galerii Papuciarnia Ośrodka "Pogranicze" w Sejnach odbył się wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Moniki Piwowarskiej-Kulisy pt. "Skamieniałej trawie". Wystawa była prezentowana do 14 lipca 2000.
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI