Listopad


28 listopada 1997 Spotkanie Krzysztofa Czyżewskiego z Michałem Bogusławskim i A. Uziębło z Telewizji Polskiej w sprawie organizacji warsztatów dla dziennikarzy pt. "Wielokulturowość dla dziennikarzy", dotowanych przez Telewizję Polską.  Przedstawiciele "Pogranicza" uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym w Koronowie otwierającym nową edycję programu "Małe ojczyzny - tradycja dla przyszłości".
27-28 listopada 1997 Udział Wojciecha Szroedera i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w konferencji "Koalicja na rzecz młodych" zorganizowanej w Olsztynie przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży z Warszawy, Regionalny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Teatralne "Tratwa" z Olsztyna. W ramach spotkania odbyła się dyskusja o problemach młodych w otaczającym ich świecie, o ich oczekiwaniach, planach, zamierzeniach, aspiracjach.
26 listopada 1997 W kawiarni "Pożegnanie z Afryką" w Krakowie odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone najnowszemu numerowi "Krasnogrudy". 
24-29 listopada 1997 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w międzynarodowej sesji "Duchowość", zorganizowanej w Krakowie przez biuro festiwalowe "Kraków 2000" z udziałem gości ze stolic kulturalnych Europy z poprzednich lat - Brukseli, Santiago de Compostella i Awinionu. 
Litewska Armia Podziemna lata 1944-1953 Liczby. Twarze. Związki z Polską. 23 listopada 1997 roku w Domu Pogranicza w Sejnach miało miejsce otwarcie wystawy Litewska Armia Podziemna  lata 1944-1953  Liczby. Twarze. Związki z Polską . Wystawie towarzyszył wykład Pranasa Morkusa i projekcja filmu  Patrz, Litwa...  w reżyserii Vity Żalakeviciute-Drygas. W uroczystości otwarcia wystawy uczestniczyli przedstawiciele Konsulatu Republiki Litewskiej z Sejn, Wspólnoty Litwinów, Stowarzyszenia Litwinów, Burmistrz Miasta Sejny, dziennikarze polscy i litewscy, goście z Wilna,...
18 listopada 1997 Spotkanie Krzysztofa Czyżewskiego i księżnej Iriny Sajn-Wittgenstein z B. Jasionowską, dyrektor Urzędu Wojewódzkiego, oraz przedstawicielami Izb Gospodarczych działających na Suwalszczyźnie w sprawie zorganizowania w maju 1998 r. wspólnej misji gospodarczej z bisnesmenami niemieckimi.
14-15 listopada 1997 Krzysztof Czyżewski uczestniczył w konferencji "Obecność kultury w telewizji publicznej", zorganizowanej w Krakowie przez tamtejszy oddział Telewizji Polskiej. Krzysztof Czyżewski wygłosił referat "Wielokulturowość w telewizji", przedstawił działalność kulturalną Ośrodka na pograniczu, prowadził warsztaty.   
8 listopada 1997 Kapela Klezmerska wystąpiła w Ełckim Centrum Kultury w koncercie  Oni też tu mieszkali , upamiętniającym 59. rocznicę zburzenia ełckiej synagogi. Podczas koncertu czytano fragmenty listów syna ostatniego rabina synagogi w Ełku. Świątynia została zniszczona 8 listopada 1939 r. podczas Nocy Kryształowej - dziś nie ma po niej śladu. 
7-8 listopada 1997 Krzysztof Czyżewski spotkał się w Warszawie z Maciejem Klimczakiem, dyrektorem Departamentu Upowszechniania Kultury Ministerstwa Kultury i Sztuki w sprawie pozyskania dotacji na wydanie książek Wydawnictwa Pogranicze i planowane projekty: "Spisz" i "Środkowoeuropejskie Forum Kultury".  W gmachu Telewizji Polskiej w Warszawie Krzysztof Czyżewski prowadził warsztaty dla dziennikarzy na temat wielokulturowości.
1

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

POGRANICZE / BIAŁORUŚ


Z rezydentem Andrejem Chadanowiczem rozmawia Krzysztof Czyżewski.

   Krasnogruda 29 stycznia 2021

 

 

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI