Listopad


30 listopada 2001 Spotkanie Krzysztofa i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej z Czesławem Miłoszem w Krakowie. 
24-29 listopada 2001 Robocza wizyta Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w Paryżu. Jej celem były rozmowy na temat programów Pogranicza i spotkania m.in. z Marią Brandys, Zofią Hertz, Danielem Beauvois, Davidem Krakauerem i Krzysztofem Rutkowskim.
28 listopada 2001 "Jerzego Ficowskiego przedstawia Krzysztof Czyżewski" – wieczór poetycki w Teatrze Narodowym w Warszawie. 
27 listopada 2001 Promocja kolejnego tomu "Rozmów na początek wieku" w Bibliotece Narodowej w Warszawie; odbył się też "Sąd nad Polakiem", w roli sędziego wystąpił Andrzej Zoll, adwokata - Krzysztof Piesiewicz, prokuratora Jerzy Jedlicki, świadka - Krzysztof Czyżewski. 
20-22 listopada 2001 Prezentacja Pogranicza w Collegium Polonicum w Słubicach: wykład Krzysztofa Czyżewskiego o doświadczeniach "Pogranicza"; wystawa ilustracji do książek Jerzego Ficowskiego i Grigorija Kanowicza autorstwa Wiesława Szumińskiego; spotkanie z twórczością Jerzego Ficowskiego (Karin Wolff i Krzysztof Czyżewski); udział w debacie o pamięci historycznej oraz prezentacja Wydawnictwa Pogranicze. 
17-18 listopada 2001 Udział Krzysztofa Czyżewskiego w posiedzeniu rady programu "Bridging of Understaing", poświęconego współpracy edukacyjnej i kulturalnej pomiędzy krajami Azji Środkowej, Kaukazu i Europy Środkowowschodniej. Spotkanie odbyło się w Wiedniu. 
14 listopada 2001 W Ośrodku "Pogranicze" miało miejsce seminarium robocze z przedstawicielami organizacji "Antminties Namai" ("Dom Pamięci") z Wilna pod przewodnictwem Vidy Urbanavicius. 
12 listopada 2001 Jacek Kaczmarski gościem "Pogranicza". O godz. 19:00 dał koncert w "Białej Synagodze" w Sejnach. 
10 listopada 2001 Wizyta w "Pograniczu" Andrzeja Celińskiego, Ministra Kultury. 
7-8 listopada 2001 Dariusz Jachimowicz reprezentował "Pogranicze" podczas spotkania roboczego w siedzibie Fundacji Motta w Pradze. Było ono poświęcone współpracy środkowoeuropejskiej, a uczestniczyli w nim obok gospodarzy, przedstawiciele Fundacji Forda, Fundacji Stefana Batorego i "Pogranicza". 
6 listopada 2001 Spotkanie pracowników "Pogranicza" z sejmową komisją kultury na Litwie; prezentacja pracy "Pogranicza" w Ośrodku Wielokulturowości w Kiejdanach; spotkanie robocze "Pogranicza" z zespołem Fundacji im. Sugihary w Kownie. 
5 listopada 2001 "Pogranicze" gościem Bałtyckiej Fundacji Kultury w Wilnie - prezentacja działalności oraz współpracy w ramach "Nowego Partnerstwa Kulturowego" w regionie bałtyckim. 
3 listopada 2001 - Zaduszki w Białej Synagodze O godz. 17:00 rozpoczęły się "Zaduszki w Białej Synagodze" - wieczór wspomnień poświęcony dawnym Sejnom i postaciom ważnym dla życia miasta. W spotkaniu uczestniczyli obecni i dawni mieszkańcy Sejn. W programie była też projekcja filmu Ryszarda Wójcika pt. "Sejneńskie barwy" z 1966 roku. O godz. 21:00 miał miejsce koncert zespołu  Poza Ciszą  
1

Szukaj na stronie

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

  

 

POGRANICZE / BIAŁORUŚ

Z rezydentką Hanną Jankute rozmawia Krzysztof Czyżewski.

  Krasnogruda 17 listopada 2020

 

  Krajka litewska. Od narodzin do śmierci

 

Dzięcięcy Uniwersytet Pogranicza

O projekcie rozmawiają Bożena Szroeder i Małgorzata Sporek-Czyżewska

 

 

Staroobrzędowcy Religia Ciszy

 

Człowiek Pogranicza 2019 - Irena Veisaitė


 

Spółdzielnia Jazzowa - Jan Młynarski / Piotr Zabrodzki

/ Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego

 

Wspomnienie Misterium Mostu 2020

 

  

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2019 r. do 31.12.2019 r. wyniosła 58.155,28 zł.

W 2019 roku Fundacja uzyskała również kwotę 8.846,30 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 10.212,62 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI