Listopad


25 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy". 
24 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy".
Trakt Krasnogrudzki 20 listopada 2005 r. w Białej Synagodze w Sejnach o godz. 14.00 odbyło się otwarcie wystawy "Trakt Krasnogrudzki". Była ona poświęcona historii Dworu w Krasnogrudzie pamiętanej przez mieszkańców okolic, wakacyjnej opiece młodzieży nad tym miejscem oraz planom zagospodarowania go w przyszłości.
19-25 listopada 2005 - Szkoła Pogranicza - Warsztat Międzykulturowy Szkoła Pogranicza - Warsztat Międzykulturowy dla przedstawicieli organizacji kulturowych z Bośni, Gruzji i Polski. 
19 listopada 2005 W ramach III Konferencji Socjoterapii w Łodzi zaprezentowany został spektakl "Kroniki sejneńskie" oraz warsztaty dla socjoterapeutów na temat Sejneńskich Kart Historycznyh jako narzędzia do pracy nad wielokulturowością z dziećmi i mołodzieżą. 
18-19 listopada 2005 - Warto zapytać o kulturę Sympozjon "Warto zapytać o kulturę" oraz uroczystość wręczenia Dorocznych Nagród Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury za sezon artystyczny 2004/2005. Spotkania odbywały się w Białej Synagodze w Sejnach oraz w Domu Pracy Twórczej w Wigrach. 
17 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy". 
16 listopada 2005 Debata "Identità di frontiere" - "Tożsamość granicy" miała miejsce pod koniec "Corso Polonia 2005", festiwalu organizowanego przez Instytut Polski w Rzymie w październiku i listopadzie tego roku. Uczestnikami debaty byli: Krzysztof Czyżewski, Claudio Magris, autor książek Danube,Microcosms, Other Sea i Konstanty Gebert, pisarz, dziennikarz, redaktor czasopisma "Midrasz". Moderatorką była Carla Tonini z Uniwersytetu w Bolonii.  "Świat...
14-15 listopada 2005 Udział "Kronik sejneńskich" w konferencji  Problemy i wyzwania edukacji międzykulturowej . Doświadczenia polskie i niemieckie w Starbieninie. Podczas konferencji w kościele w Osiekach pod Choczewem zaprezentowany został spektakl.
11-13 listopada 2005 Udział grupy młodych z "Kronik sejneńskich" w "Biesiadzie Teatralnej" w Parchowie, gdzie podczas drugiego dnia spotkań zaprezentowała swój spektakl w Domu Kultury o godz. 19.00.
9 listopada 2005 "Świat Litwinów" - zajęcia z dziećmi z klasy Vc Szkoły Podstawowej w Sejnach w ramach Programu Edukacji Regionalnej i projektu "Trzej Starcy". 
7 listopada 2005 W Pograniczu rozpoczęła się kolejna edycja Programu Edukacji Regionalnej.
3-6 listopada 2005 - Wymiana literacka w rozszerzonej Europie Krzysztof Czyżewski uczestniczył w międzynarodowym sympozjum "Wymiana literacka w rozszerzonej Europie" zorganizowanym na Malcie przez Stowarzyszenie "Literatura poprzez granice". 
1

Szukaj na stronie

Od 1 września

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

 

 Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

 

IV Kongres Archiwistyki Społecznej

"Krasnogrudzkie Archiwum Pogranicza. Opowieść Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej" 

 

  

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI- OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER

 

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" 

wystawa Małgorzaty Dmitruk, Biała Synagoga

 

  

,,Żegaryszki II i Inne" 

wystawa Krzysztofa Czyżewskiego, Krasnogruda, aleja Gabrielii

 

 

  

 

 

Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI